SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe MŚ w Lahti. Kamil, daj nam dziś ZŁOTO!

MŚ w Lahti. Kamil, daj nam dziś ZŁOTO!

02.03.2017, godz. 16:36
Kamil Stoch, skoki narciarskie
foto: EAST NEWS

Na najwyższym stopniu podium MŚ w Lahti miał stanąć już w sobotę, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Kamil Stoch (30 l.) jest wielkim faworytem zawodów na skoczni K-116. Czy dziś usłyszymy Mazurka Dąbrowskiego?

- Ten pierwszy konkurs jest już dla mnie historią. Poniekąd dobrą, bo wiem, że zrobiłem wszystko, co tylko mogłem. Teraz czas na dużą skocznię – podkreśla czwarty w sobotę Stoch.

W treningach na skoczni K-116 Stoch skacze rewelacyjnie (wygrał dwie z trzech serii). Na każdym kroku podkreśla, że dobrze się na niej czuje.

- Lubię tę skocznię. Ja generalnie trochę lepiej odnajduję się na większych obiektach, bo mam więcej czasu na działanie. Błędy kosztują mniej, niż na skoczni małej. A poza tym lubię latać (śmiech). Nie będę jednak nic obiecywał. Postaram się zrobić wszystko, co w mojej mocy i oddam najlepsze skoki, jakie potrafię – zapewnia Kamil.

Stoch twierdzi, że cały czas nad sobą pracuje i przed czwartkowymi zawodami powinien na kilka rzeczy zwrócić szczególną uwagę.

- Muszę przypilnować choćby pozycji najazdowej. Skocznia w Lahti charakteryzuje się krótkim i stromym najazdem, dlatego muszę być bardzo skoncentrowany, szczególnie w momencie wjazdu w przejście do progu. No i żeby odbicie było z odpowiedniej pozycji – analizuje.

Zapraszamy na relację LIVE z czwartkowego konkursu w Lahti. Start już o godz. 17:15!

autor: Przemysław Ofiara zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: