SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe MŚ w Lahti. Kamil Stoch: Jestem Dumny z Piotrka!

MŚ w Lahti. Kamil Stoch: Jestem Dumny z Piotrka!

04.03.2017, godz. 02:00
Kamil Stoch
Kamil Stoch foto:

Do Lahti Kamil Stoch (30 l.) jechał po złoto, ale w obu konkursach indywidualnych nie znalazł się na podium. Jest rozczarowany, ale zarazem cieszy się z sukcesu przyjaciela Piotra Żyły (30 l.). - W życiu nie widziałem go takiego zszokowanego - śmieje się Kamil, który w sobotę powalczy z kolegami w konkursie drużynowym.

W ubiegłą sobotę na skoczni normalnej Stoch był czwarty, natomiast w czwartek na dużej - siódmy.

- Zawód? I tak, i nie - mówi Stoch. - Chciałem jak najlepiej skakać i w dalszym ciągu jestem zdania, że stać mnie na więcej. Ale uważam, że cała drużyna zasługuje na słowa uznania, a zwłaszcza Piotrek. W drugim skoku przekrzywiło mnie w locie, chciałem poprawić błąd z pierwszej serii, gdzie odbicie poszło za bardzo do góry. W efekcie wyszedł przerzut, czyli poszedłem za bardzo do przodu. Później starałem się wyciągnąć z tego skoku, ile się tylko da. To nie był mój dzień.

Stoch jest liderem Pucharu Świata, jeszcze niedawno skakał rewelacyjnie. Jednak w Lahti cały czas mu czegoś brakuje.

- Nie mogę powiedzieć, że coś się zepsuło. Cały czas pracuję i raz wszystko wychodzi mi bardzo dobrze, a innym razem nie mogę oddać dobrego skoku. W czwartek popełniałem błędy. Jestem natomiast szczęśliwy z powodu dobrej formy zespołu. Ale pamiętajmy, że czwartek to czwartek, a konkurs drużynowy jest w sobotę. Mamy bardzo dobrą drużynę i jeżeli każdy z nas zrobi, co do niego należy, to ta sobota będzie bardzo miła - podkreśla Stoch.

Lider polskiej kadry skoczków jest pod wrażeniem wyczynu Piotra Żyły, który zdobył brązowy medal.

- Kiedy zobaczyłem, że Piotrek jest liderem, to od razu mu powiedziałem, że będzie miał medal. Byłem smutny, było mi źle z powodu moich skoków. Kiedy jednak zobaczyłem, że Piotrek jest na podium, wszystkie rozterki minęły, a przepełniły mnie radość i duma. Wykonał wspaniałą pracę i zasłużył na ten medal. Nie tylko w tym dniu, ale przez te wszystkie lata, które poświęcił skakaniu. Jestem naprawdę bardzo dumny z niego - wzruszył się Stoch.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: