SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe MŚ w Lahti: Kamil Stoch rządzi na treningach na dużej skoczni!

MŚ w Lahti: Kamil Stoch rządzi na treningach na dużej skoczni!

27.02.2017, godz. 10:37
Kamil Stoch
foto: TVP

W czwartek 2 marca odbędzie się drugi indywidualny konkurs skoków narciarskich na mistrzostwach świata w Lahti. W poniedziałek zawodnicy odbyli trzy treningi, w których kapitalnie spisał się Kamil Stoch! 29-latek z Zębu wygrał dwie serie próbne, a jedną skończył na trzeciej pozycji. Daleko skakali też inni Polacy - Maciej Kot i Dawid Kubacki.

Konkurs na dużej skoczni w Lahti już w czwartek i Polacy będą chcieli odbić sobie niepowodzenie ze średniego obiektu, na którym żadnemu z nich nie udało się sięgnąć po medal. Szczególnie zmotywowany do tego jest Kamil Stoch, co potwierdził w poniedziałkowych treningach. Skakał na nich kapitalnie!

W pierwszej serii próbnej był po prostu poza zasięgiem. Skoczył aż 131,5 metra, czyli powyżej rozmiaru skoczni liczącego 130 metrów. Ponadto drugiego Petera Prevca wyprzedził o cztery metry, ale trzeba dodać, że Słoweniec startował z wyższej belki startowej. W ostatecznym rozrachunku różnica w ich notach końcowych wyniosła aż 12,3 punktu! Świetnie spisał się też Maciej Kot, który zajął trzecie miejsce (123,5 metra).

Drugi trening także zakończył się zwycięstwem Stocha (126 metrów). Tym razem 29-latek nie poleciał aż tak daleko, a co za tym idzie jego przewaga nad drugim Andreasem Stjernenem wyniosła 2,4 punktu. Czwarte miejsce przypadło w udziale Kota (124 metry), piąte zajął Dawid Kubacki (124 metry), a dalej sklasyfikowano Jana Ziobrę i Piotra Żyłę. Pierwszy z nich był piętnasty (123,5 metra), a popularny "Wiewiór" szesnasty (116,5 metra).

Najsłabsza dla biało-czerwonych była trzecia seria próbna. W niej Stoch (124,5 metra) uplasował się na trzeciej pozycji za Stephanem Leyhe (129,5 metra) i Danielem Andre Tandem (128,5 metra). Dziewiąty był Żyła (124 metry), dwunasty Kubacki (122 metry), a trzynasty Kot (123 metry). Najsłabiej z Polaków spisywał się Stefan Hula, któremu w Lahti wyraźnie nie idzie. 30-latek nie ma co marzyć, by znaleźć się w kadrze na czwartkowy konkurs.

Warto zaznaczyć, że w poniedziałkowej sesji treningowej udziału nie wzięli trzej medaliści ze średniej skoczni - Stefan Kraft, Andreas Wellinger i Markus Eisenbichler.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: