SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe MŚ w Lahti. Kontrowersja! Czy Niemiec zasłużył na brązowy medal? [WIDEO]

MŚ w Lahti. Kontrowersja! Czy Niemiec zasłużył na brązowy medal? [WIDEO]

25.02.2017, godz. 21:28
Skocznie w Lahti
foto: EAST NEWS

Kamil Stoch uplasował się tuż za podium. Polski skoczek pechowo przegrał z Markusem Eisenbichlerem o 1,1 punktu. Niemiec skoczył fenomenalnie w drugiej serii, dzięki czemu przeskoczył naszego zawodnika. Jednak lądowanie Eisenbichlera było dalekie od perfekcji, a mimo to sędziowie ocenili je wysoko. Tylko dzięki tym notom Niemiec zdobył brązowy medal. Czy rzeczywiście na niego zasłużył?

 

Po pierwszej serii Markus Eisenbichler był szósty. Kamil Stoch zajmował czwartą lokatę. Zawodników dzieliło 1,5 punktu. W drugiej serii niemiecki skoczek przekroczył odległość 100 metrów i zapewnił sobie miejsce na podium. Kamil Stoch skoczył daleko, lecz nie zdołał wyprzedzić Eisenbichlera. Skok Niemca był daleki, lecz kiepski pod względem stylu. Szczególnie w fazie lądowania. Mimo to sędziowie wysoko ocenili jego lot, przyznając 18, 18 i 18,5 punktu. Międzynarodowy sędzia Ryszard Guńka mówi wprost, że takie noty były niezasłużone: - Na pewno nie dałbym mu 18,5 punktu. – powiedział Guńka. - Za takie lądowanie trzeba odjąć 1,5. Czyli na pewno Niemiec nie powinien dostać not 18,5. A ja bym się jeszcze zastanowił, czy nie odjąć mu pół punktu za odjazd. Wychodzi 17,5 punktu, może 18. Ale na pewno nie 18,5 – podsumował doświadczony arbiter.

Niewykluczone, że gdyby sędziowie w Lahti nieco ostrzej potraktowali Markusa Eisenbichlera, to Kamil Stoch stanąłby na najniższym stopniu podium, a tak Polak zajął najgorsze dla sportowca miejsca. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne starty przyniosą nam medale.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: