SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe MŚ w Lahti: Piotr Żyła dostał od nas paprykę na szczęście

MŚ w Lahti: Piotr Żyła dostał od nas paprykę na szczęście

22.02.2017, godz. 07:09
Daliśmy Żyle paprykę na szczęście
foto: Super Express

Największy wesołek w kadrze skoczków Piotr Żyła (30 l.) wielokrotnie powtarzał, że przed zawodami lubi zjeść paprykę marynowaną. Dlatego "Super Express" postanowił tuż przed wylotem kadry na mistrzostwa świata do Lahti wręczyć mu słoik tego smakołyku. Mamy nadzieję, że najpierw posmakuje papryki, a potem medalu MŚ.

Wczoraj tuż po godz. 13 reprezentacja poleciała do Finlandii, gdzie już w sobotę odbędzie się pierwszy konkurs MŚ (na skoczni K-90). Wcześniej skoczkowie wzięli udział w konferencji prasowej w warszawskim salonie Renault, na której podpisano dwuletnią umowę na przekazanie PZN-owi 25 aut.

Przy okazji zawodnicy wypowiedzieli się na temat szans na medale w mistrzostwach. Oczywiście najwięcej spodziewamy się po Kamilu Stochu (30 l.) i Macieju Kocie (26 l.).

- Staram się podchodzić do mistrzostw z uśmiechem - podkreślił Stoch. - Ale na skoczni w Lahti panują tak zmienne warunki, że nie należy się nastawiać na konkretne lokaty. W ubiegłym roku to fińskie miasto nie było dla mnie przyjazne. Nie jest przyjemny bowiem powrót do hotelu po pierwszej serii. W tym roku mam jednak swoje marzenia.

O dobry humor zadbał oczywiście Żyła. Na pytanie prowadzącego, dlaczego jest taki zadumany, wypalił: - Bo będzie zimny kibel, po czym wybuchnął śmiechem i mocno się zaczerwienił. Skoczek z Wisły odniósł się zapewne do mrozów panujących w Finlandii.

Dziś i jutro kadra będzie trenowała na normalnej skoczni w Lahti, w piątek odbędą się kwalifikacje.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Przemysław Ofiara zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: