SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe MŚ w Lahti: Piotr Żyła. Głośny skoczek po cichu liczy na sukces

MŚ w Lahti: Piotr Żyła. Głośny skoczek po cichu liczy na sukces

23.02.2017, godz. 13:01
Piotr Żyła
foto: CYFRASPORT

Piotr Żyła swoją popularność w Polsce zawdzięcza przede wszystkim swojemu stylowi bycia. "Wiewiór" nie wygrywa tak często jak Kamil Stoch, ale rozbraja kibiców przed kamerami. Trzeba mu jednak oddać, że w tym sezonie zalicza się do światowej czołówki i przed MŚ w Lahti po cichu liczy na medal. Do tej pory na imprezach tej rangi zdobył dwa krążki.

Piotr Żyła w tym sezonie jest naszym trzecim najlepszym skoczkiem. Przesympatyczny "Wiewiór" bardzo długo trzymał się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po konkursach w Azji wypadł z niej jednak i obecnie zajmuje jedenastą lokatę w cyklu. Na MŚ w Lahti po cichu wierzy w sukces i to, że zdoła powrócić do formy z początku roku. Wtedy to zaliczył jedyne indywidualne podium w tym roku, zajmując trzecie miejsce w Bischofschofen.

30-latek zdobywał dwukrotnie zdobywał już medale mistrzostw świata. Oba brązowe w rywalizacji drużynowej. Wraz z kolegami z reprezentacji stanął na najniższym stopniu podium zarówno we włoskim Val di Fiemme w 2013 roku, jak i w szwedzkim Falun dwa lata później. W Lahti biało-czerwoni mają wielką szansę nawet na złoto.

Zawodnik z Wisły może nawet bardziej niż z występów na skoczniach znany jest z występów przed kamerami. Piotr Żyła nie ma żadnych oporów, by dzielić się z kibicami swoim postrzeganiem świata. Wiemy między innymi, że Japonię ceni przede wszystkim ze względu na... podgrzewane sedesy z panelem sterującym. Dobra forma skoczka bierze się z kolei z... marynowanej papryki. Słoik tego przysmaku zjada przed każdymi zawodami. "Super Express" postanowił więc pomóc mu w odniesieniu sukcesu w Finlandii i podarował na drogę właśnie paprykę. Więcej o tej akcji możecie przeczytać TUTAJ.

Skoczkowie rywalizację na MŚ w Lahti rozpoczną w piątek 24 lutego. Wtedy zaplanowano kwalifikacje do sobotniego konkursu na skoczni normalnej. Zawody na dużej skoczni przewidziano na czwartek 2 lutego. Relacje NA ŻYWO w INTERNECIE ze wszystkich zawodów z udziałem biało-czerwonych na sport.se.pl!

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: