SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe MŚ w Lahti: Piotr Żyła straci miejsce w kadrze na drugi konkurs?

MŚ w Lahti: Piotr Żyła straci miejsce w kadrze na drugi konkurs?

28.02.2017, godz. 10:43
Piotr Żyła
foto: CYFRASPORT

Już w czwartek na dużej skoczni w Lahti zostanie rozegrany drugi konkurs indywidualnych mistrzostw świata. Wciąż nie wiadomo jednak w jakim składzie przystąpią do niego Polacy. Pewny miejsca w kadrze nie może być Piotr Żyła, który słabo wypadł zarówno w rywalizacji na średnim obiekcie, jak i w poniedziałkowych treningach.

Przed mistrzostwami świata w Lahti Piotr Żyła był pewniakiem do kadry na indywidualne i drużynowe konkursy. W końcu w styczniu zajął drugie miejsce w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni, a to nie byle osiągnięcie. Mimo to ostatnio popularny "Wiewiór" zanotował spory spadek formy i wciąż w stu procentach nie wiadomo, czy wystartuje w drugim konkursie MŚ.

Podczas pierwszych zawodów na średniej skoczni zawiódł. Zajął dopiero dziewiętnaste miejsce, co było sporym rozczarowaniem zarówno dla kibiców, jak i jego samego czy sztabu trenerskiego. Wszyscy mieli nadzieję, że poprawi się na dużym obiekcie, ale jak na razie i tam nie idzie mu zbyt dobrze. W poniedziałkowych seriach próbnych zajmował kolejno osiemnaste, szesnaste i dziewiąte miejsce. Dopiero w trzeciej skoczył na miarę dużych możliwości, w dwóch wcześniejszych był poza Stefanem Hulą najsłabszym z biało-czerwonych.

To z kolei powoduje, że do ostatniej chwili może drżeć o miejsce w czteroosobowym składzie na drugi konkurs. W Lahti na treningach całkiem przyzwoicie prezentuje się też Jan Ziobro, który ma ochotę zastąpić starszego kolegę. To jednak mimo wszystko wydaje się dość mało prawdopodobne. Sam trener Polaków Stefan Horngacher przyznał, że na 99 procent skład zespołu na czwartkowe zawody nie zmieni się w porównaniu do tych sobotnich. Wobec tego pozostaje mieć nadzieję, że Żyła wreszcie złapie odpowiedni rytm i pokaże, na co go stać!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: