SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe MŚ w Lahti: Skoki narciarskie zagrożone! Będzie mocno wiało

MŚ w Lahti: Skoki narciarskie zagrożone! Będzie mocno wiało

20.02.2017, godz. 13:48
Lahti skocznia
foto: EAST NEWS

Polscy kibice mocno ostrzą sobie zęby na MŚ w Lahti. Fani znad Wisły mają wielkie apetyty, rozbudzone przez naszych skoczków narciarskich, którzy w tym sezonie spisują się doskonale. Niestety, konkursy w Finlandii mogą się nie odbyć lub być mocno loteryjne. Wszystko przez silny wiatr, który jest zapowiadany na przyszły weekend.

Po raz pierwszy skoczkowie, którzy wezmą udział w MŚ w Lahti, pojawią się na obiekcie w środę. Wtedy to odbędą się pierwsze treningi. Podczas prób pogoda ma być jeszcze całkiem niezła. Fiński Instytut Meteorologiczny zapowiedział, że wiatr nie przekroczy jednego metra na sekundę. Z każdą godziną warunki mają się jednak pogarszać, a tego dnia wieczorem podmuchy mogą być już aż sześć razy mocniejsze.

To wcale nie jest najgorsza informacja. Niesprzyjająca aura podczas treningów nie powinna być bowiem wielkim problemem. Kłopoty zaczną się najprawdopodobniej w piątek i sobotę. W te dni, zgodnie z planem, rozegrane mają zostać kwalifikacje i konkurs mistrzowski na normalnym obiekcie. W dniu zawodów Finowie przewidują, że wiatr sięgnie sześciu metrów na sekundę. Takie warunki mogą storpedować widowisko, które stanie się bardzo loteryjne.

Jedyną pozytywną informacją jest spodziewany kierunek podmuchów. Meteorolodzy uważają, że będzie to wiatr południowo-zachodni. Oznacza to, że dużą jego część weźmie na siebie, zabezpieczająca arenę, osłona.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: