SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe MŚ w Lahti: Stefan Hula. Żołnierz drugiego szeregu

MŚ w Lahti: Stefan Hula. Żołnierz drugiego szeregu

23.02.2017, godz. 18:17
Stefan Hula
Stefan Hula foto: Super Express

Stefan Hula to skoczek, od którego polscy kibice na MŚ w Lahti nie będą wymagać cudów. Zawodnik w tym sezonie spisuje się przeciętnie, a na imprezie tej rangi nie zdobył jeszcze medalu. Sukcesy lubią jednak ciszę, więc może to będzie klucz do dobrego wyniku 30-latka w Finlandii?

Stefan Hula swoje pierwsze poważne zawody zaliczył 4 stycznia 2006 roku. Wtedy to, urodzony w Szczyrku zawodnik, wystartował w Pucharze Świata w Innsbrucku. Podczas premierowych zawodów zajął czterdzieste siódme miejsce. 30-latek przez jedenaście lat nie zdołał przebić się do podium i wciąż czeka na tego typu sukces. Trudno stawiać, by zdarzył się on podczas MŚ w Lahti, ale kto wie? Sport zna różne przypadki.

Największym sukcesem Huli pozostaje srebro mistrzostw świata juniorów w konkursie drużynowym w 2004 roku. Na mistrzostwach świata seniorów wystąpił dotąd dwukrotnie. W 2009 roku w Libercu na normalnym obiekcie zajął dwudzieste szóste miejsce. Dwa lata później w Oslo na dużej skoczni był trzydziesty trzeci. Na tych imprezach brał także udział w zawodach drużynowych. W Libercu wraz z kolegami uplasował się na czwartej lokacie. W Oslo na tej samej pozycji biało-czerwoni z nim w składzie powtórzyli ten rezultat. Na dużej skoczni nasi skoczkowie zajęli piąte miejsce.

W piątek odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu MŚ w Lahti na normalnej skoczni. W czwartek 2 marca skoczkowie wystąpią w konkursie na dużej skoczni.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: