SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe MŚ w Lahti: Stoch, Kot, Żyła i...? Horngacher podał skład na kwalifikacje

MŚ w Lahti: Stoch, Kot, Żyła i...? Horngacher podał skład na kwalifikacje

23.02.2017, godz. 21:44
Stefan Horngacher
Stefan Horngacher foto: CYFRASPORT

Reprezentacja Polski na MŚ w Lahti w skokach narciarskich liczy sześciu zawodników. Niestety, przepisy są bezlitosne i jasno mówią, że biało-czerwonych w kwalifikacjach do konkursu głównego na normalnej skoczni reprezentować może tylko czterech. Po czwartkowych treningach selekcjoner Stefan Horngacher podjął decyzję, którzy zawodnicy dostaną szansę walki.

W szczęśliwej czwórce znaleźli się zgodnie z przewidywaniami Kamil Stoch, Maciej Kot i Piotr Żyła. O ostatnie miejsce walczyli Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Stefan Hula. Najmniejsze szanse miał ten ostatni, który o starcie na MŚ w Lahti może myśleć tylko w przypadku kontuzji, któregoś z kolegów z kadry. W czwartkowych treningach lepiej spisywał się Kubacki i to właśnie zawodnik z Nowego Targu dostanie szansę w piątkowych kwalifikacjach na normalnej skoczni.

O promocję do zawodów głównych nie muszą martwić się Stoch i Kot, ponieważ zajmują miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po konkursach tego cyklu w Azji na jedenastą pozycję spadł Piotr Żyła i on o promocję będzie musiał walczyć na serio. Wydaje się jednak, że zarówno "Wiewiór", jak i Kubacki, nie powinni mieć problemów z awansem do sobotniego konkursu.

Piątkowe kwalifikacje do pierwszych zawodów skoczków na MŚ w Lahti rozpoczną się o godzinie 13:30. O ile oczywiście organizatorom nie przeszkodzi wiatr, a zapowiadane są dość silne podmuchy.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: