SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe MŚ w Lahti: Wszyscy ludzie trenera Horngachera. Oni pomagają selekcjonerowi

MŚ w Lahti: Wszyscy ludzie trenera Horngachera. Oni pomagają selekcjonerowi

24.02.2017, godz. 07:29
Horngacher przywrócił im moc
Stefan Horngacher foto: Marek Zieliński/Super Express

Stefan Horngacher (47 l.) wprowadził metody przygotowań, które przywróciły moc polskim skoczkom, uczyniły z nich pierwszą drużynę w rankingu światowym. Za austriackim szkoleniowcem stoi cały sztab ludzi. Niektórzy są ze starej ekipy Łukasza Kruczka, niektórzy - nowi. "Super Express" przedstawia ludzi z cienia, bez nich nie byłoby sukcesów Kamila Stocha i spółki.

Grzegorz Sobczyk - drugi trener i główny asystent Horngachera. Zajmuje się niemal wszystkim, co dotyczy przygotowań, a zwłaszcza realizacją treningów.

Dr Harald Pernitsch (Austriak). Z nim jest konsultowany trening motoryczny i siłowy. Twórca platform dynamometrycznych, jakie zastosowane zostały przez Polaków, analizuje wyniki testów wydolnościowych i wraz z Horngacherem ustala na bieżąco plany treningowe.

Michal Doleżal (Czech) i Zbigniew Klimowski, były asystent Kruczka. Odpowiedzialni za kombinezony, które szyte są ze szwajcarskich tkanin w wytwórni należącej do Doleżala, a następnie obaj panowie przeszywają, prują, doszywają odpowiednie elementy. Mają stale przy sobie maszyny do szycia.

Matthias Prodinger (Austriak). Odpowiedzialny za nowinki w nartach i zapięciach. Współpracuje z serwismenami - Kacprem Skrobotą i Maciejem Kreczmerem.

Dr Piotr Krężałek - biomechanik. Filmuje też skoki kadrowiczów, oblicza dane i określa różnice zachowania zawodnika od teoretycznie idealnego skoku.

Dr Aleksander Winiarski - chirurg ortopeda, lekarz ekipy. Dużo zawdzięcza mu Kamil Stoch. Współpracuje z fizjoterapeutą Łukaszem Gębalą.

Adam Małysz - kierownik reprezentacji i dyrektor sportowy PZN. Wspiera pracę całego sztabu.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: