SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Nie będzie Pucharu Świata w Wiśle? Organizatorzy wstrzymali sprzedaż biletów!

Nie będzie Pucharu Świata w Wiśle? Organizatorzy wstrzymali sprzedaż biletów!

15.07.2017, godz. 10:07
Skocznia w Wiśle Malince
foto: EAST NEWS

Otwarcie sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Marzenie Polaków stało się rzeczywistością. Na skoczni w Wiśle najlepsi skoczkowie świata mieli zainaugurować sezon 2017/18. Niestety, obiekt postawiony w 2008 roku jest już przestarzały, miał zostać wyremontowany, ale... okazało się, że nikt nie chce modernizacji przeprowadzić. I organizatorzy zdecydowali się wstrzymać sprzedaż biletów! Będzie kompromitacja?

Lodowe tory najazdowe. W Europie - standard. W Polsce - wciąż technologia rodem z XXII wieku. 18 listopada to właśnie w Wiśle, na skoczni im. Adama Małysza otwartej w 2008 roku - ledwie 9 lat temu! - miał rozpocząć się sezon 2017/18. Centralny Ośrodek Sportu zorganizował przetarg, zaplanował wydatek 2,2 miliona złotych, ale... zabrakło chętnych.

Zgłosił się ledwie jeden wykonawca. Czeska firma. Gotowa budować za mniej niż 2 miliony złotych. Tyle że dostrzeżono w ofercie naszych południowych sąsiadów braki formalne - zabrakło danych na temat koloru ciężarówek? - więc przetarg unieważniono. W kolejnym oferta była już wyższa. O blisko 100 tysięcy złotych. COS uznał więc, że prace remontowe należy wstrzymać, a z decyzją... poczekać kilka dni. To natomiast zmobilizowało do działań Polski Związek Narciarski. Organizator zawodów uznał, że skoro remont skoczni nie jest pewny, to ewentualna dystrybucja biletów wśród kibiców nie ma sensu.

I tak, cztery miesiące przed inauguracją Pucharu Świata, nie mamy ani skoczni, ani kibiców. A za chwilę w Wiśle nie będzie również Pucharu Świata. Bo remont miał się skończyć 27 października, a bez torów najazdowych skocznia im. Adama Małysza zwyczajnie nie nadaje się do organizacji zawodów międzynarodowych. Stanie się bowiem, przy niekorzystnych warunkach pogodowych i roztapiającym się śniegu, niebezpieczna dla zawodników.

Jak to szło? Taki mamy klimat. A wszystkiemu winne jest globalne ocieplenie.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: