SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Norwegowie przekroczyli granicę. Faszerowali także swoich juniorów!

Norwegowie przekroczyli granicę. Faszerowali także swoich juniorów!

07.11.2016, godz. 12:07
Soczi 2014. Biegi narciarskie - Marit Bjoergen
foto: EAST NEWS

Kibice biegów narciarskich w Norwegii drżą ostatniego każdego dnia. Co chwilę pojawia się nowa informacja odnośnie stosowania niedozwolonych środków przez uprawiających ten wymagający sport. Po dyskwalifikacji Therese Johaug wydawało się, że gorzej być nie może. Teraz na jaw wyszły nowe fakty. Okazało się, że w Norwegii podawano doping także juniorom!

Niedozwolone środki swoim najmłodszym reprezentantom w biegach narciarskich Norwegowie mieli podawać w lutym tego roku. Wtedy to w rumuńskim Rasnowie rozgrywano mistrzostwa świata juniorów. Lekarze uznali, że powietrze jest na tyle zanieczyszczone, że ich podopieczni muszą stosować leki na astmę, by nie podrażniali sobie dróg oddechowych. Ciężko uwierzyć, ale zdaniem sztabu młodzież poczuła się na tyle źle, że przyjmowali substancje przez nebulizatory.

To właśnie to stało się największą kością niezgody między Norwegami a resztą biegowego światka. Szwedzi uważają, że ta forma podawania lekarstw jest karygodna, ponieważ używa się ich do ratowania życia, a nie profilaktyki. To urządzenie, które swoją skutecznością bije stosowane powszechnie inhalatory.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: