SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Norweskie skoki narciarskie w odwrocie przed MŚ. "Nie mamy koncepcji na poprawę"

Norweskie skoki narciarskie w odwrocie przed MŚ. "Nie mamy koncepcji na poprawę"

31.01.2017, godz. 11:07
Daniel-Andre Tande
foto: Eastnews

Norweskie skoki narciarskie mają wielki problem. Na niespełna miesiąc przed startem mistrzostw świata reprezentanci tego kraju są w bardzo słabej formie. W związku z tym trener Alexander Stoeckl postanowił, że zabierze tylko trzech skoczków na najbliższe konkursy Pucharu Świata w Oberstdorfie. Reszta kadry została oddelegowana do kraju, by trenować na własnych obiektach.

Alexander Stoeckl w rozmowie z telewizją NRK przyznał, że sytuacja, w jakiej znalazła się prowadzona przez niego reprezentacja jest bardzo trudna. - Na Puchar Świata do Oberstdorfu pojadą tylko Daniel-Andre Tande, Andreas Stjernen i Robert Johansson. Reszta pozostanie w domu i będzie ciężko trenować, aby znaleźć formę na mistrzostwa świata w Lahti. Odbędą się one już wkrótce, a my nie mamy satysfakcjonujących wyników, ani, co gorsza, koncepcji na ich poprawienie - powiedział trener Norwegów.

Z trzyosobową kadrą Norwegowie nie byliby w stanie wystawić nawet zespołu na konkurs drużynowy podczas mistrzostw świata w Lahti. Brak formy uwydatnił się w miniony weekend, gdy w "drużynówce" spisali się oni bardzo słabo. Reprezentacja tego kraju zajęła dopiero piąte miejsce, choć kibiców w ostatnim czasie przyzwyczaiła do walki o zwycięstwo w każdych zawodach. W Willingen do najlepszej Polski Skandynawowie stracili aż sto pięćdziesiąt trzy punkty.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: