SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe Piotr Żyła ma syna skoczka. Już startuje w zawodach! WIDEO

Piotr Żyła ma syna skoczka. Już startuje w zawodach! WIDEO

04.05.2017, godz. 11:47
Piotr Żyła z żoną i dziećmi
Piotr Żyła z żoną i dziećmi foto: EAST NEWS

Piotr Żyła wciąż zachwyca na skoczniach narciarskich, ale niewykluczone, że już niedługo jego miejsce zajmie syn. 10-letni Kuba Żyła stawia pierwsze kroki w tym sporcie i idzie mu coraz lepiej! To może być w przyszłości wielka gwiazda skoków narciarskich. Czy przeskoczy ojca, który jest wielką gwiazdą?

Piotr Żyła to jeden z najlepszych polskich skoczków, w tym roku zdobył brązowy medal mistrzostw świata w Lahti (indywidualnie) i złoty w drużynie. A na pewno jest najsympatyczniejszy. Do historii przechodzą jego wypowiedzi i słynny śmiech. Teraz Żyła liczy, że schedę po nim przejmie syn Kuba. Chłopak jest zakochany w skokach narciarskich i każdą wolną chwilę spędza na treningach. Oby dogonił utytułowanego ojca!

Na razie 10-latek startuje w zawodach dla dzieci. Zaprezentował się w Międzynarodowym Konkursie Skoków Narciarskich Dzieci i Młodzieży – Memoriale im. Leopolda i Władysława Tajnerów Nadzieje Beskidzkie. Wystartowało 31 zawodników, a wśród nich Kuba Żyła był 19. Oddał skoki o długości 18,5 i 19,5.

Potomkiem postanowiła się pochwalić mama młodego skoczka – Justyna Żyła. Małżonka Piotra Żyły wrzuciła na Instagram krótki film ze skoku młodego Kuby. Od razu widać, że skoczek ma wielki talent i może pójść śladem utytułowanego ojca. Oby tak jak tata przywoził do Polski medale!

 

#@piotr_zyla_official#kuba

Post udostępniony przez Justyna (@justynazyla) 2 Maj, 2017 o 4:29 PDT

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: