Piotr Żyła, skoki narciarskie

Autor: Instagram Piotr Żyła

Piotr Żyła w swoim stylu pogratulował Kamilowi Stochowi [ZDJĘCIE]

2018-01-07 12:09

Przez ostatni tydzień historia tworzyła się na naszych oczach. Kamil Stoch zapisał się w annałach historii, jako drugi zawodnik, który wygrał cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni w jednym sezonie. Gratulacje dla polskiego mistrza płyną z całego świata. O swoim koledze z drużyny nie zapomniał również Piotr Żyła, który pogratulował mu w swój sposób.

Do konkursu w Bischofshofen tylko Svenowi Hannawaldowi udało się wygrać cztery konkursy podczas jednego Turnieju Czterech Skoczni. Miejsce na listach historii, od 6 stycznia 2018 roku, musi dzielić z Kamilem Stochem, który powtórzył jego wyczyn. Polski skoczek nie miał sobie równych podczas całego TCS i w każdym z konkursów deklasował swoich rywali.

Nie można jednak zapominać o dobrej postawie całej polskiej reprezentacji. Czwarte miejsce zajął Dawid Kubacki, który przed sobotnimi zawodami miał szansę na podium, ale wszystko rozstrzygnęło się na niekorzyść Polaka w drugiej serii w Bischofshofen. W drugiej dziesiątce znalazło się aż trzech Polaków. Na trzynastym miejscu sklasyfikowany został Stefan Hula, jedną lokatę niżej  Maciej Kot, a siedemnasty był Piotr Żyła.

Dla "Wiewióra" nie był to tak udany Turniej Czterech Skoczni jak w ubiegłym sezonie. Wówczas stanął na drugim miejscu podium tuż za Kamilem Stochem. Piotrek Żyła mimo wszystko jak zawsze tryska humorem. Na swoim koncie na Instagramie zamieścił zdjęcie z gratulacjami dla swojego kolegi z drużyny. Oczywiście napisane były w jego stylu. - tradycjonalnie jak co roku foto z Orłem. gratulacje Kamil Stoch 4razy gigant (pisownia oryginalna) - napisał skoczek na swoim profilu.

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official) Sty 6, 2018 o 1:49 PST