SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Piotr Żyła zdradził tajemnicę. Jaki jest ulubiony pączek skoczka? [WIDEO]

Piotr Żyła zdradził tajemnicę. Jaki jest ulubiony pączek skoczka? [WIDEO]

23.02.2017, godz. 10:17
Piotr Żyła
Piotr Żyła foto: EAST NEWS

Piotr Żyła i jego koledzy z kadry skoczków narciarskich odbywają ostatnie treningi przed MŚ w Lahti. Zawodnicy mają jednak problem. W czwartek mamy bowiem Tłusty Czwartek, a wiadomo, że jeden pączek to setki kalorii. Dla sportowca konsumpcja nie jest więc wskazana. "Wiewiór" zamierza jednak nieco nagiąć zasady i zapowiedział, że zje przynajmniej jednego. Jakiego pączka lubi najbardziej?

Skoczkowie rywalizację na MŚ w Lahti rozpoczną już w piątek. Wtedy to na normalnej skoczni odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu. Na obiekcie pojawi się sześciu naszych reprezentantów: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Dawid Kubacki i Stefan Hula. Do grona ścisłych faworytów i kandydatów do złotego medalu najważniejszej imprezy w tym sezonie zaliczani są Stoch i Kot. Po cichu na sukces liczy także, będący w niezłej dyspozycji, Żyła.

"Wiewiór" wielokrotnie powtarzał, że jego dobre skoki są zasługą marynowanej papryki. Przed każdymi zawodami zjada słoik tego przysmaku. W Finlandii tradycja może się jednak zmienić. W krótkiej rozmowie z polskim dziennikarzem zdradził, że w Tłusty Czwartek nie zamierza się ograniczać i zje swojego ulubionego pączka.

- Jeszcze nie jadłem. Mój ulubiony to klasyczny z dżemem - zdradził Żyła. Skoczek dodał chwilę później, że mimo, że pączki są bardzo kaloryczne, to nie zamierza sobie odmówić przysmaku. - Aj tam jeden. Jeden da radę - stwierdził.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: