SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Pjongczang 2018. Marit Bjoergen: Zakończyć karierę z przytupem

Pjongczang 2018. Marit Bjoergen: Zakończyć karierę z przytupem

28.04.2017, godz. 13:35
Marit Bjoergen
foto: Twitter

37-letnia Marit Bjoergen dała sygnał, iż przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Pjongczangu mogą okazać się końcem jej kariery. A zamierza w nich wystartować we wszystkich sześciu biegach (czterech indywidualnych i dwóch drużynowych).

- Zbliża się czas zakończenia kariery. Może to nastąpić po olimpiadzie w Korei, więc zamierzam zrobić to z przytupem - powiedziała norweska narciarka dziennikowi "Adresseavisen".

Ma teraz w dorobku sześć złotych medali olimpijskich, trzy srebrne i jeden brązowy. W klasyfikacji multimedalistów zimowych igrzysk zajmuje trzecią lokatę, za swoimi rodakami - biatlonistą Ole Einarem Bjoerndalenem i biegaczem Bjoernem Daehliem. Ten pierwszy, liczący sobie 43 lata ośmiokrotny mistrz olimpijski, także planuje start w Pjongczangu.

Marit rozpoczęła niedawno przygotowania do olimpijskiego sezonu, częściowo indywidualnie, a częściowo wraz z kadrą. Szczególny akcent chce położyć na sprint, który zmuszona była zaniedbać w minionym roku, po urodzeniu dziecka i kontuzjach biodra i miednicy.

- W Pjongczangu trasa sprintu jest trudna i wymagająca, lecz bardzo mi odpowiada, bo daje duże szanse w walce z młodszymi koleżankami. Nie będę szybsza niż podczas MŚ w Falun 2015, ale też nie wolniejsza. Wtedy moja dyspozycja wystarczyła na złoty medal - przypomniała.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: