Sport inne sporty sporty zimowe Polska - Białoruś 3:5. Biało-czerwoni hokeiści nie zagrają na ZIO 2018!

Polska - Białoruś 3:5. Biało-czerwoni hokeiści nie zagrają na ZIO 2018!

02.09.2016, godz. 20:33
Marcin Kolusz, hokej, Polska
Marcin Kolusz foto: CYFRASPORT

Kolejna klęska polskiego hokeja. Biało-czerwoni przegrali w Mińsku z Białorusią 2:5 i już na pewno nie awansują na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018! Posucha na lodzie trwa już od 1992 roku i nic nie wskazuje na to, że może się niedługo skończyć...

Po raz ostatni polscy hokeiści zagrali na igrzyskach we francuskim Albertville. W 1992 roku zajęli 11. miejsce. Teraz o wyjeździe na najważniejszą imprezę czterolecia mogą tylko pomarzyć. Może uda się w 2022 roku. O turnieju kwalifikacyjnym w stolicy Białorusi można już zapominać. Dla Polaków zaczął się on fatalnie w czwartek - od porażki 1:6 ze Słowenią. Mecz z gospodarzami rozpoczęli bardzo obiecująco, bo w pierwszej tercji prowadzili już 2:0 i trybuny ucichły. Ale wtedy zaczął się frontalny atak Białorusinów, którzy po pierwszych 20 minutach prowadzili już 4:2 i było praktycznie po meczu. Strzelanie, na 3:5, tuż przed końcem zakończył Pociecha. Symboliczne, choć pociecha mała...