SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Polska - Dania 2:5. Biało-czerwoni obici na lodzie trzeci raz. Klęska!

Polska - Dania 2:5. Biało-czerwoni obici na lodzie trzeci raz. Klęska!

04.09.2016, godz. 15:11
Przemysław Odrobny
Przemysław Odrobny foto: CYFRASPORT

Tragiczna postawa polskich hokeistów w turnieju kwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018. Biało-czerwoni wracają do domu z kompletem trzech porażek i bagażem aż siedemnastu straconych bramek!

Nadzieje znowu były duże, a skończyło się jak zawsze. Polska po raz ostatni zagrała na ZIO w 1992 roku! W Albertville nasi hokeiści zajęli 11. miejsce. Teraz poczekają przynajmniej do imprezy w Pekinie w 2022 roku. Szanse na awans przekreśliła już praktycznie pierwsza porażka w mińskim turnieju - 1:6 ze Słowenią. Potem był moment nadziei w spotkaniu z gospodarzami, bo w pierwszej tercji Polacy prowadzili już 2:0. Skończyło się 3:5. Dzisiaj przyszła klęska z Danią, która pierwsze dwa spotkania przegrała. Wieczorem w Mińsku Białoruś zagra ze Słowenią o wyjazd na igrzyska do Korei Południowej. Polacy obejrzą je w TV.

Polska - Dania 2-5 (1-1, 0-2, 1-2)

Polska: Odrobny (Radziszewski) - Borzęcki, Bychawski; Malasiński, Zapała, Kolusz - Dronia, Rompkowski; Wronka, Pasiut, Łopuski - Pociecha, Bryk; Chmielewski, Dziubiński, Bepierszcz - Ciura, Wajda; Urbanowicz, Kalinowski, Cichy
Dania: Dahm (S. Nielsen) - D. Nielsen, O. Lauridsen; N. Jensen, F. Nielsen, Boedker - Larsen, J. Jensen; Ehlers, Bjorkstrand, Madsen - Lassen, M. Lauridsen; Christensen, Green, Hansen - Kristensen; Storm, Bau.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: