SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Gatineau: Justyna Kowalczyk PRZEPADŁA w Ski Tour Canada

PŚ w Gatineau: Justyna Kowalczyk PRZEPADŁA w Ski Tour Canada

01.03.2016, godz. 19:01
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk foto: AP

To już końcówka sezonu i... bardzo dobrze! Justyna kowalczyk w sprincie w kanadyjskim Gatineau zaprezentowała sie naprawde fatalnie i zajęła 51. miejsce. W Quebecu nie przebrneła nawet eliminacji. Sprint "łyżwą" to w tym sezonie prawdziwa zmora naszej mistrzyni olimpijskiej.

Justyna Kowalczyk nie przeszła kwalifikacji w sprincie techniką dowolną w Gatineau w Kanadzie. Zajęła 51. miejsce ze stratą 19,08 s do najszybszej zawodniczki w kwalifikacji, Szwedki Hanny Falk. Sprint "łyżwą" to największa słabość polskiej Królowej nart. Nie ćwiczy ona pod kątem tej konkurencji.

Marit Bjoergen wraca do sportu! Świeżo upieczona mama rusza po mistrzostwo świata!

Bieg w Gatineau rozpoczął 12-dniowy turniej Ski Tour Canada, który zakończy cykl Pucharu Świata 2015-2016. W sprincie w Gatineau Justyna w ogóle nie chciała startować, ale gdyby nie pojawiła się na starcie, nie mogłaby pobiec w innych odsłonach STC.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Norweżka Therese Johaug. O 246 punktów wyprzedza faworytkę sprintu rodaczkę Ingvild Flugstad Oestberg. Do ćwierćfinału Johaug awansowała z 29. czasem, a Oestberg z trzecim.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: