Maciej Kot ósmy w Kuusamo!

Autor: Eastnews

PŚ w Kuusamo: Maciej Kot nie utrzymał podium. Severin Freund wskoczył na prowadzenie

2016-11-27 9:13

Spore rozczarowanie Macieja Kota! Polski skoczek znowu otarł się o podium Pucharu Świata, ale w sobotnim konkursie w Kuusamo najlepszy obecnie zawodnik znad Wisły zepsuł drugą próbę i z trzeciej pozycji spadł na ósmą. Zawody wygrał Severin Freund, który przeskoczył Daniela Andre Tande oraz Manuela Fettnera.

Kot w pierwszej serii potwierdził wielką formę. Jak w piątek, jak podczas Letniego Grand Prix, znowu skoczył na poziomie najlepszych na świecie. 140,5 metra dało mu trzecią lokatę, a lepsi od niego byli tylko Freund oraz Stefan Kraft. Strata Polaka do Niemca wynosiła jednak ledwie pięć punktów i pojawiła się nawet nadzieja na zwycięstwo. Tyle że w drugiej serii potrzebny był do tego równie daleki lot, a to okazało się już zbyt trudne dla rosnącego gwiazdora biało-czerwonych skoków. Próba na 124 metry dała mu w ostatecznym rozrachunku dopiero ósmą pozycję.

Swój skok zepsuł też Kraft, Austriak wypadł poza podium, a jedynym, który wytrzymał presję ze strony Tandego oraz Fettnera, okazał się Freund. Niemiec wygrał sobotni konkurs i został nowym liderem Pucharu Świata. Polacy natomiast zaprezentowali się przyzwoicie i poza Kotem, swoje punkty zainkasowali również Piotr Żyła (11. miejsce), Dawid Kubacki (14. miejsce) oraz Kamil Stoch. Ten ostatni po piątkowym upadku wyraźnie oklapł i spóźnił wszystkie następne skoki.