Justyna Kowalczyk

Autor: East News Justyna Kowalczyk

PŚ w Montrealu: Justyna Kowalczyk wraca do formy? Najlepszy wynik w sezonie!

2016-03-02 20:16

Justyna Kowalczyk w zawodach Pucharu Świata w Montrealu zanotowała najlepszy wynik w tym sezonie. Polka zajęła 5. miejsce w biegu na 13 kilometrów techniką klasyczną. Wygrała Norweżka Therese Johaug, która po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna dla rywalek.

Kowalczyk od pewnego czasu jest wyraźnie bez formy, ale zawody w Montrealu pokazały, że może idą lepsze czasy dla naszej najlepszej biegaczki. Polka zajęła 5. miejsce, ale do końca walczyła z Maiken Caspersen Fallą o 4. lokatę. Ostatecznie się nie udało, ale wynik i tak napawa optymizmem. To jej najlepszy występ w tym sezonie i mamy nadzieję, że jeszcze to powtórzy.

DRASTYCZNE zdjęcie byłego triumfatora TCS po ciężkim upadku! Sport to ZDROWIE?

Pierwszą lokatę po raz kolejny zajęła Therese Johaug, która nie dała szans rywalkom. Nad drugą Heidi Weng miała przewagę minuty. Na ostatnim miejscu podium znalazła się kolejna Norweżka - Astrid Jacobsen.

Zawody w Montrealu były drugimi zaliczanymi do cyklu Ski Tour Canada. Pierwsze odbyły się w Gatineau, ale tam Kowalczyk nie zaprezentowała się najlepiej. Uplasowała się dopiero na 51. pozycji. Przed zawodniczkami jeszcze dwa wyścigi w Kanadzie - w Quebec i Canmore - które zakończą Puchar Świata.