SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Oberstdorfie: Wiatr pokrzyżował plany. Polacy tym razem bez podium

PŚ w Oberstdorfie: Wiatr pokrzyżował plany. Polacy tym razem bez podium

05.02.2017, godz. 16:56
Kamli Stoch
Kamli Stoch foto: Marcin Gadomski/Super Express

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Oberstdorfie zakończył się po pierwszej serii. Runda finałowa została odwołana przez szalejący na skoczni wiatr. A szkoda, bo liczyliśmy na to, że Polacy odrobią straty do czołówki zawodów. Ostatecznie wygrał Stefan Kraft. Najlepszy z biało-czerwonych był Maciej Kot.

W pierwszej serii nie zawiedli nasi najlepsi skoczkowie, choć pewnie liczyli na to, że będą mieli jeszcze okazję do poprawy swoich pozycji. Tę możliwość wykluczył silny wiatr. Najlepiej spisał się Maciej Kot, który poleciał na odległość 225 metrów i zajął 6. miejsce. Piotr Żyła uplasował się na 8. pozycji, a tuż za nim zawody zakończył Kamil Stoch. Przyzwoicie spisali się także Jan Ziobro i Dawid Kubacki, którzy również znaleźli się w gronie trzydziestu najlepszych skoczków. Z Polaków zawiódł tylko Stefan Hula (185 m).

Warto też odnotować niesamowity skok Andreasa Wellingera. Niemiec poleciał aż 238 metrów i ustanowił nowy rekord skoczni w Oberstdorfie! Ale nawet to nie miało znaczenia, gdy na obiekcie pojawił się Robert Lewandowski. Polski piłkarz robił sobie zdjęcia z zawodnikami, rozmawiał z trenerem naszej kadry Stefanem Horngacherem, a także śmiał się z Piotrem Żyłą i spółką. W skrócie był największą gwiazdą konkursu! W naszej relacji możecie sprawdzić, jak wielką euforię wywołał "Lewy".

Wyniki niedzielnego konkursu PŚ w Oberstdorfie:

1. Stefan Kraft (Austria) - 232,6 pkt
2. Andreas Wellinger (Niemcy) - 220
3. Jurij Tepes (Słowenia) - 215,1
4. Peter Prevc (Słowenia) - 213
4. Daniel Andre Tande (Norwegia) - 213
6. Maciej Kot (Polska) - 210,2
7. Domen Prevc (Słowenia) - 209,8
8. Piotr Żyła (Polska) - 209,6
9. Kamil Stoch (Polska) - 209,1
10. Michael Hayboeck (Austria) - 207,9
(...)
17. Dawid Kubacki (Polska) - 192,4
27. Jan Ziobro (Polska) - 178,7
34. Stefan Hula (Polska) - 158,8

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund

Szkoda, że żaden z naszych nie stanie dziś na podium, ale najważniejsze jest to, że Stoch wciąż bezpiecznie prowadzi w klasyfikacji generalnej. My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

Liczą się więc tylko wyniki z pierwszej serii. Konkurs wygrał Stefan Kraft, drugi był Andreas Wellinger, a trzeci Jurij Tepes. Maciej Kot zakończył zawody na 6. pozycji, Żyła był ósmy, a Stoch dziewiąty, Kubacki zajął 17. lokatę, a Ziorbo 27. Hula nie zakwalifikował się do rundy finałowej.

FINAŁOWA SERIA ODWOŁANA - KONIEC ZAWODÓW!

O 16:40 dowiemy się, co z drugą serią zawodów.

Lewandowski idealnie wstrzelił się ze swoją wizytą, ale liczymy na to, że za chwilę wiatr się uspokoi i skupimy się już na skoczkach. Czekamy...

Lewandowski nawet uciął sobie krótką pogawędkę z trenerem Polaków Stefanem Horngacharem. Druga seria ma się rozpocząć za 10 minut, ze względu na kiepskie warunki.

Jeszcze przeszkadza wiatr, a "Lewy" dalej kradnie show skoczom :).

Runda finałowa rozpoczęta.

A tak latał Wellinger - świeży rekordzista skoczni w Oberstdorfie!

Kraft, Wellinger i w sumie wszyscy zawodnicy od razu pobiegli do "Lewego" po fotki :).

TOP 10 skoczków po pierwszej serii, w tym trzech naszych. Do finałowej rundy z Polaków nie zakwalifikował się tylko Stefan Hula. Jeszcze poskaczą Ziobro i Kubacki!

Tutaj jeszcze skok Stocha na oczach kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski.

Zgodnie z zapowiedziami na skoczni wspiera dziś naszych Robert Lewandowski! Nic dziwnego, że trzech Polaków jest w pierwszej dziesiątce po pierwszej serii :).

Stefan Kraft również bardzo daleko na zakończenie pierwszej serii - 235 metrów! Miał lepsze noty od Wellingera i będzie liderem przed finałową serią.

WELLINGER PRZESKOCZYŁ SKOCZNIĘ! 238 metrów - nowy rekord skoczni w Oberstdorfie! Niemiec z dużą przewagą prowadzi nad resztą stawki.

DOBRY SKOK STOCHA - 223 metry! Trochę ucierpiały jego noty przez zachwiane lądowanie. Jest dopiero siódmy!

Czołówka lata aż miło! 224,5 metra Daniela Andre Tande, czyli głównego rywala Stocha w "generalce". Nowej jest drugi, a teraz Kamil Stoch!

Kolejny z braci Prevców, Domen, osiągnął odległość 221 m. Jest na 4. miejscu i rozdzielił Żyłę i Kota.

A Peter Prevc ponownie potwierdza, że uwielbia dalekie loty. Słoweniec poleciał na odległość 224,5 m! Jest na drugim miejscu, za Tepesem.

218,5 metra Hayboecka. Austriak jest za dwójką Polaków, na czwartym miejscu.

Dobry skok Żyły - 217 metrów. Nie miał jednak najlepszy warunków, ale ratował się notami od sędziów. Jest trzeci! Przed nim Kot i Tepes.

Leci Piotr Żyła!

Pozostała najlepsza dziesiątka zawodników Pucharu Świata w pierwszej serii. Belkę obniżono o dwie pozycje.

A skaczą jeszcze Żyła i Stoch. Szkoda, że Hula zepsuł swoją próbę :/.

A tak poleciał Kot - pokazał pazurki!

210,5 metra Ziobry. Miał sporo problemów w locie, ale uratował z niego tyle, ile się dało. Jest na 17. miejscu, zobaczymy go w drugiej serii.

Przed nami Jan Ziobro!

Legendarny Noriaki Kasai także świetnie się spisał. Japończyk osiągnął odległość 224 m! Jest trzeci, za Kotem i Tepesem.

Kot także daleko - 225 metrów! Potwierdził formę z wygranych kwalifikacji. Dostał wysokie noty za swój lot, ale Tepesa nie wyprzedzi. Jest drugi.

CO ZA LOT TEPESA - 228 metrów! Najdłuższy skok pierwszej serii! Słoweniec może się dziś liczyć w walce o podium. Jest pierwszy. A teraz już Maciej Kot!

Kubacki wciąż utrzymuje się na trzeciej pozycji.

Daleki skok Kubackiego:

Ależ daleko latają teraz zawodnicy. 219 metrów osiągnął Norweg Johansson. Zrzucił Kubackiego na trzecie miejsce.

215 metrów Kubackiego - rewelacja! Uplasował się za Francuzem, ale na pewno zobaczymy go w drugiej serii!

A teraz Dawid Kubacki.

Kapitany skok Francuza! Descombes Sevoie poleciał na odległość 217,5 m! Oczywiście jest nowym liderem.

Tutaj można obejrzeć niezbyt udany skok Huli, a w konkursie mamy nowego lidera. Słoweniec Semenić skoczył 204 metry i wyprzedził Geigera o jeden punkt.

Cene Prevc jako drugi przekroczył 200 metrów (202). Jest drugi, za Geigerem.

Wciąż prowadzi Niemiec Geiger, a Hula nie jest ostatni. Gorzej od niego spisał się Amerykanin.

Huli zapewne nie zobaczymy w drugiej serii.

Słabo Hula - tylko 185 metrów. Na razie to najsłabszy skok zawodów.

Niemiec Karl Geiger jako pierwszy przekroczył dziś granicę 200 metrów i obejmuje prowadzenie w konkursie. A teraz pierwszy Polak - Stefan Hula!

Kobayashi także skoczył w okolicach 190 metrów. Nawet ci słabsi zawodnicy osiągają przyzwoite odległości, a to dlatego, że sędziowie wysoko ustawili belkę startową. Wiatr dziś spokojny na mamucie w Oberstdorfie.

Konkurs rozpoczęty. Zainaugurował go Estończyk Nurmsalu skokiem na odległość 190,5 m.

Już za 5 minut rozpocznie się dalekie latanie, oby udane dla naszych!

A na trybunach w Oberstdorfie naszych ma dziś wspierać Robert Lewandowski! Z Monachium nie miał zbyt daleko, bo około 170 kilometrów :).

Kamil Stoch również spisał się znakomicie. Przed konkursem poleciał 225 metrów!

Wszyscy nasi zawodnicy wywalczyli awans w kwalifikacjach do dzisiejszych zawodów. Maciej Kot zajął pierwsze miejsce! Skoczył na odległość 214,5 m. Przykry upadek zaliczył natomiast Austriak Gregor Schlierenzauer, który trafił do szpitala i nie wystąpi w konkursie.

W sobotę Kamil Stoch zajął trzecie miejsce i powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej nad Danielem Andre Tande, który uplasował się tuż za polskim skoczkiem. Choć Polacy nigdy nie byli najlepsi w lotach na mamutach, to dziś liczymy na zwycięstwo Stocha!

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Oberstdorfie!
False 3086 True 1 2017-02-05 14:45:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: