SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Oslo: Dramat Stocha! Kraft wygrał i wyprzedził go w klasyfikacji generalnej

PŚ w Oslo: Dramat Stocha! Kraft wygrał i wyprzedził go w klasyfikacji generalnej

12.03.2017, godz. 16:15
Kamil Stoch
Kamil Stoch podczas mistrzostw świata Lahti 2017 foto: Andrzej Lange/Super Express

Stefan Kraft nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Austriak wygrał indywidualny konkurs w Oslo i przejął żółty plastron od Kamila Stocha, który wylądował dopiero na dwudziestym drugim miejscu. W serii finałowej Polak dostał bardzo silny podmuch wiatru i musiał ratować się przed upadkiem. Najlepszy z biało-czerwonych Piotr Żyła ukończył zawody na dziewiątej lokacie.

Zwykle Oslo bardzo dobrze kojarzyło się polskim skoczkom, ale zawodów Pucharu Świata z marca 2017 roku nie będą dobrze wspominać. Bo praktycznie żaden z nich nie może być zadowolony ze swojego występu. Najbardziej zawiedziony jest z pewnością Kamil Stoch, który po pierwszej serii zajmował piątą pozycję i miał nawet szansę, by zaatakować miejsce na podium, jednak w rundzie finałowej dostał w locie potężny podmuch wiatru, musiał ratować się przed upadkiem i ostatecznie osiągnął tylko 114,5 metra. Zawody ukończył na odległym dwudziestym drugim miejscu, a zwycięstwo Stefana Krafta oznacza, że Austriak wyprzedził Polaka w klasyfikacji generalnej PŚ i przejął od niego żółty plastron lidera. Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, a trzecie Markus Eisenbichler.

Inni Polacy też raczej zawiedli. Najlepszy z nich był Piotr Żyła, który uplasował się na dziewiątym miejscu. Jedenastą lokatę zajął Maciej Kot, ale mógł ukończyć konkurs dużo wyżej. Niestety zepsuł pierwszy skok i dopiero dzięki dobremu drugiemu zanotował awans o kilkanaście pozycji. Słabiej niż zwykle spisał się też Dawid Kubacki - dwudzieste trzecie miejsce to poniżej oczekiwań, ale 27-latek słabiej spisał się w drugiej serii i w przeciwieństwie do Kota spadł o kilka miejsc.

Liderem cyklu Raw Air pozostaje Stefan Kraft przed Andreasem Wellingerem i Markusem Eisenbichlerem. Lokatę tuż za podium zajmuje Piotr Żyła, który jest czwarty.

Klasyfikacja konkursu PŚ w Oslo:

1. Stefan Kraft
2. Andreas Wellinger
3. Markus Eisenbichler
4. Daiki Ito
5. Andreas Stjernen
6. Robert Johansson
7. Daniel Andre Tande
8. Manuel Fettner
9. Piotr Żyła
10. Johann Andre Forfang
11. Maciej Kot
...
22. Kamil Stoch
23. Dawid Kubacki

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3136 False 1 2017-03-12 14:00:00 True 30
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: