SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Planicy: Żyła drugi w kwalifikacjach! Stoch i Kot nie skakali

PŚ w Planicy: Żyła drugi w kwalifikacjach! Stoch i Kot nie skakali

23.03.2017, godz. 12:24
Piotr Żyła
Piotr Żyła foto: EAST NEWS

Piotr Żyła zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego w Planicy! Polak skoczył 226 metrów i ustąpił jedynie Robertowi Johanssonowi, który poleciał siedem metrów dalej. Do zawodów awansował też Dawid Kubacki, a zapewniony start mieli Maciej Kot i Kamil Stoch. Obaj jednak odpuścili swoje skoki.

W czwartek odbyły się kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego w Planicy. Najlepszy w nich okazał się Norweg Robert Johansson, który po raz kolejny udowodnił, że na mamucich obiektach czuje się znakomicie. Tydzień temu przez chwilę był nawet rekordzistą świata w długości lotu! Na słoweńskiej Letalnicy skoczył 233 metry i okazał się najlepszy z tych, którzy musieli walczyć o awans do pierwszej serii.

Drugie miejsce zajął Piotr Żyła po skoku na odległość 226 metrów. Polak pokazał się ze świetnej strony, ale i tak dość minimalnie wyprzedził Niemca Markusa Eisenbichlera (236 metrów). Najdłuższy skok podczas czwartkowej rywalizacji oddał jednak Johann Andre Forfang - 241,5 metra. Norweg został jednak zdyskwalifikowany.

Awans do konkursu wywalczył też Dawid Kubacki (215 metrów i 16. miejsce), a kwalifikacji niestety nie przebrnął Jan Ziobro. Pozostali dwaj Polacy - Kamil Stoch i Maciej Kot - start w pierwszej rundzie zawodów mieli zapewniony dzięki miejscom w pierwszej "dziesiątce klasyfikacji generalnej". Obaj odpuścili jednak swoje skoki, podobnie zresztą jak większość czołówki. W kwalifikacjach nie skakali m.in. Stefan Kraft, Andreas Wellinger czy Michael Hayboeck.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: