SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Sapporo. Konkurs niedzielny zagrożony! Będzie wichura w Japonii?

PŚ w Sapporo. Konkurs niedzielny zagrożony! Będzie wichura w Japonii?

11.02.2017, godz. 17:42
Kamil Stoch
foto: Marek Zieliński/Super Express

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Sapporo może się nie odbyć! Prognozy pogody dalekie są od optymistycznych i wszystko wskazuje na to, w drugim konkursie na Okurayamie skoczkowie zmuszeni będą sobie radzić z podmuchami dochodzącymi do 6 m/s! Szaleństwo?

Wiatr od 4 do 6 m/s. Obfite opady śniegu. To raczej mało optymistyczne prognozy przed niedzielnym konkursem w Sapporo. Tym bardziej niepokojące, że już w sobotnim konkursie wiatr płatał figle. Ofiarą bezwzględnego żywiołu stał się między innymi Kamil Stoch, który podczas drugiego skoku nieoczekiwanie stracił w locie panowanie i zmuszony był ratować się lądowaniem już po 120 metrach. Stracił przez to sporo do czołówki i ostatecznie skończył zawody na odległym, 18. miejscu.

Ewentualne odwołanie konkursu spowoduje, że przed mistrzostwami świata w Lahti pozostanie już tylko impreza w PjongCzang. Po dwóch nocnych konkursach na obiekcie, na którym w przyszłym roku zorganizowane zostaną igrzyska olimpijskie, zawodnikom przyjdzie walczyć już o medale MŚ.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: