SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w skokach narciarskich: Udane kwalifikacje Polaków w Engelbergu!

PŚ w skokach narciarskich: Udane kwalifikacje Polaków w Engelbergu!

16.12.2016, godz. 19:02
PŚ w Klingenthal, Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła
foto: EAST NEWS

Kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu już za nami. Dawid Kubacki po bardzo dobrym skoku zajął dziś drugie miejsce. Wysoką formę potwierdził również Kamil Stoch, Maciej Kot, oraz reszta naszych skoczków. W sobotnich zawodach zobaczymy aż siedmiu Polaków. Eliminacje wygrał Austriak Michael Hayboeck.

Emocji zwiazanych ze skokami ciąg dalszy! Tym razem zawody Pucharu Świata przenoszą się do Engelbergu. W sobotnim konkursie zobaczymy aż siedmiu reprezentantów Polski, którzy coraz śmielej radzą sobie w tegorocznej rywalizacji. Maciek Kot i Kamil Stoch to obecnie kolejno numer trzeci i szósty klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Jako członkowie aktualnego TOP 10 nie musieli uczestniczyć w dzisiejszych kwalifikacjach, jednak woleli wykorzystać szansę zaznajomienia się z przebudowaną skocznią.

Zapoznanie z obiektem było wyjątkowo owocne - Kamil Stoch udowodnił swoją wysoką i solidną formę z wynikiem 135,5 metra, natomiast Maciej Kot przeleciał aż 133 metry. Polacy wysłali jasny sygnał do reszty czołowych skoczków - jesteśmy gotowi na sobotnią walkę!

Domen Prevc, aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wylądował na 138. metrze. Najdłuższym skokiem kwalifikacji było 141,5 metra w wykonaniu Daniela Andre Tande.

Objawieniem skoczni w Engelbergu jest Dawid Kubacki. Polak błyszczał już na treningach i od początku dostrzegamy, że Dawid "czuje" tą skocznie jak nikt inny. 133,5 m pozwoliło mu dziś zająć zaskakujące drugie miejsce. Nasz reprezentant musiał jednak uznać wyższość Michaela Hayboecka. Kolejną niespodzianką jest również 4. miejsca Piotra Żyły (131,5 m) oraz ósma lokata Stefana Huli (130 m).

Szwajcarski obiekt został ostatnio gruntownie zmodernizowany. Po tym kosztownym remoncie stał się jedną z czołowych skoczni na świecie. Obowiązujący rekord skoczni Titlis-Schanze jest wynikiem Petera Prevca i wynosi aż 142 metry. Rekord z grudnia ubiegłego roku jest jednak poważnie zagrożony, ponieważ po przemianie i modernizacji skoczni przewiduje się skoki o długości ponad 150 metrów!

Miejsca i wyniki Polaków:

2. Dawid Kubacki 146,2 pkt (133,5 m)

4. Piotr Żyła 141,6 (131,5)

8. Stefan Hula 137,6 (130)

19. Klemens Murańka 130,7 (124)

37. Aleksander Zniszczoł 122,1 (122)

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: