Piotr Żyła skacze wyżej niż Kamil Stoch

Autor: Marcin Tomalka Piotr Żyła

PŚ w Trondheim: Polacy daleko, Żyła zawiódł kibiców

2015-03-13 13:00

Czwartkowe zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Trondheim przyniosły mnóstwo emocji, a karty rozdawał wiatr. Wygrał ostatecznie Severin Freund. Zawiódł natomiast Piotr Żyła, który zwyciężył w kwalifikacjach, rozbudzając apetyty polskich kibiców.

O wielkim pechu może mówić Stefan Kraft, który po pierwszej serii prowadził z ogromną przewagą 15, punktu (142,5 metra). Wydawało się, że nic nie może odebrać mu triumfu w Norwegii. W drugiej serii jednak bardzo długo czekał na swój skok, w końcu, gdy udał mu się go oddać, odległość była mizerna i Austriak ostatecznie zakończył rywalizację na 9. miejscu i stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ.

Biathlonowe MŚ: Weronika Nowakowska-Ziemniak z drugim medalem! Brąz Polki [WIDEO]

Kamil Stoch okazał się najlepszy z Polaków, zajął 12. pozycję. Dopiero 20. był Żyła, zwycięzca kwalifikacji, ale w drugiej serii trafił na fatalne warunki wietrzne. Do finałowej serii awansował jeszcze Klemens Murańka, który uplasował się na 17.miejscu. Jan Ziobro zakończył zawody na 44. pozycji.

Wygrał Severin Freund, przed Peterem Prevcem i Rune Veltą.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!