SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Vikersund NA ŻYWO: Transmisja w TV i STREAM ONLINE z Raw Air

PŚ w Vikersund NA ŻYWO: Transmisja w TV i STREAM ONLINE z Raw Air

18.03.2017, godz. 16:05
Kamil Stoch
Kamil Stoch foto: EAST NEWS

Puchar Świata w Vikersund NA ŻYWO, drużynowy konkurs Raw Air LIVE. Gdzie transmisja w TV i STREAM ONLINE w Internecie? Vikersund to ostatni etap nowego cyklu rozgrywanego w Norwegii, a w sobotę skoczkowie powalczą w zawodach drużynowych. Czy Polska zdoła utrzymać przewagę w Pucharze Narodów? Sprawdź, gdzie oglądać konkurs w telewizji i online.

Nowy cykl rozgrywany w ramach sezonu Pucharu Świata - Raw Air - miał być wielkim hitem. Niestety jednak jak na razie mamy kit, a nie hit. Przepisy są skomplikowane i faworyzują niektórych zawodników, a na domiar złego w Norwegii cały czas szaleje wiatr. We wtorek z powodu fatalnych warunków atmosferycznych odwołano konkurs w Lillehammer, a i w Vikersund rywalizacja idzie jak po grudzie.

W piątkowy wieczór podmuchy na skoczni sięgały nawet dziesięciu metrów na sekundę! Puszczanie zawodników w takich warunkach na mamuciej skoczni jest niezwykle ryzykowne, jednak miejmy nadzieję, że w sobotę pogoda się już uspokoi i będziemy świadkami dalekich lotów. Organizatorzy twierdzą nawet, że w ten weekend może paść rekord świata w długości lotu! Ten jak na razie należy Andersa Fannemela, który w 2015 roku skoczył w Vikersund 251,5 metra!

Pierwszy konkurs, jaki odbędzie się w Vikersund, to zawody drużynowe. Reprezentacja Polski walczy o to, by utrzymać przewagę nad rywalami w Pucharze Narodów, ale do tego będzie niezbędny dobry występ w sobotę. Czy biało-czerwoni wyrwą się z marazmu i znów zaczną skakać na miarę oczekiwań?

Konkurs drużynowy PŚ w Vikersund w sobotę 18 marca o godz. 16:15. Transmisja na żywo na antenie stacji TVP1 i Eurosport1. Sport.se.pl zaprasza na relację live!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: