SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Vikersund: Piotr Żyła pobił rekord Polski w długości lotu! [WIDEO]

PŚ w Vikersund: Piotr Żyła pobił rekord Polski w długości lotu! [WIDEO]

18.03.2017, godz. 18:16
Piotr Żyła
Piotr Żyła foto: EAST NEWS

Od dawna było wiadomo, że Piotr Żyła to najlepszy lotnik spośród polskich reprezentantów, ale w sobotę na mamucie w Vikersund przeszedł samego siebie! Najpierw w treningu pobił rekord Polski skacząc 243 metry, a w pierwszej serii konkursu drużynowego jeszcze poprawił to osiągnięcie lotem na odległość 245,5 metra! Zobaczcie nagranie tego historycznego osiągnięcia.

W piątkowych kwalifikacjach Żyła skoczył fatalnie. Zajął miejsce dopiero w siódmej dziesiątce i gdyby nie to, że miał zapewniony awans do niedzielnego konkursu dzięki pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, mógłby w nim w ogóle nie wystąpić. W sobotę pokazał jednak, że był to tylko wypadek przy pracy! Na treningu najpierw huknął 243 metry, ale jeszcze lepiej zaprezentował się w konkursie drużynowym.

W pierwszej serii odpalił bowiem prawdziwą petardę! Znakomicie wyszedł z progu i już w początkowej fazie lotu było widać, że osiągnie znakomity wynik. A później leciał, leciał i ostatecznie osiągnął aż 245,5 metra! Tym samym pobił rekord Polski, który sam ustanowił kilka godzin wcześniej. Genialny skok! Zresztą zobaczcie sami!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: