SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Vikersund: Świetne zdjęcie Stocha i Krafta. Wielcy rywale tylko na skoczni!

PŚ w Vikersund: Świetne zdjęcie Stocha i Krafta. Wielcy rywale tylko na skoczni!

18.03.2017, godz. 10:42
Kamil Stoch i Stefan Kraft
foto: Facebook

W piątkowy wieczór Kamil Stoch wygrał prolog w Vikersund, czyli kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata zaliczane do cyklu Raw Air. Jego największy rywal w walce o Kryształową Kulę Stefan Kraft wypadł słabiej i zajął dopiero dziesiąte miejsce. Polak pokazał jednak wielką klasę i udowodnił, że z Austriakiem rywalami są tylko na skoczni, a poza nią to świetni przyjaciele!

Taka klasa cechuje tylko największych mistrzów. Po zwycięstwie w piątkowych kwalifikacjach Kamil Stoch miał duże powody do zadowolenia - skoczył zdecydowanie najdalej z całej stawki i podciągnął się w górę w klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air. Poza tym udowodnił, że pogłoski o jego kryzysie lub słabszej formie były przesadzone - na skoczni znów był sobą. W najlepszym wydaniu. Można było więc oczekiwać, że po zakończeniu rywalizacji na mediach społecznościowych nie będzie krył swojej radości. Jednak zdjęcie, które wrzucił na Facebooka, pozytywnie zaskoczyło wszystkich fanów.

Polak udostępnił fotografię, na której pozuje ze Stefanem Kraftem. Austriak w piątkowym prologu wypadł dużo słabiej i zajął dopiero dziesiąte miejsce, a to powinna być przecież dobra informacja dla Stocha, który wciąż walczy z nim o Kryształową Kulę Pucharu Świata. 29-latek z Zębu udowodnił jednak, że z Kraftem są przeciwnikami tylko na skoczni, a poza nią to świetni koledzy, a nawet przyjaciele! Wspólne zdjęcie zatytułował: "Są sprawy ważne i ważniejsze".

W piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego Stoch był pierwszy przed Andreasem Wellingerem i Domenem Prevcem. W zawodach wystartuje czterech Polaków, bo awans uzyskali także Maciej Kot (siódmy w prologu), Dawid Kubacki (osiemnasty) i Piotr Żyła (sześćdziesiąty drugi, ale kwalifikację miał zapewnioną automatycznie). W sobotę zaś odbędzie się rywalizacja drużynowa. Początek o godz. 16:15.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: