SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Willingen. Znamy skład Polaków. Kogo bierze Stefan Horngacher?

PŚ w Willingen. Znamy skład Polaków. Kogo bierze Stefan Horngacher?

25.01.2017, godz. 10:00
Maciej Kot, skoki narciarskie
foto: EAST NEWS

Stefan Horgnacher ogłosił polską kadrę na zawody Pucharu Świata w Willingen. W Niemczech zobaczymy tę samą szóstkę biało-czerwonych, która walczyła na Wielkiej Krokwki w Zakopanem. Kamil Stoch liczy na piąte zwycięstwo z rzędu!

Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro - ta szóstka Polaków będzie walczyć o punkty w klasyfikacji Pucharu Świata na skoczni Mühlenkopfschanze (HS 145) w Willingen. Horngacher nie dokonał żadnej zmiany w kadrze, ale nie ma się co dziwić. Nasz "pierwszy garnitur" jest ostatnio w wysokiej formie. Szczególnie Żyła i Stoch, którzy najlepiej spisali się w Zakopanem spośród biało-czerwonych.

Kamil Stoch wygrywając zawody na Wielkiej Krokwi zanotował czwarty triumf z rzędu w konkursie indywidualnym Pucharu Świata. Jeśli nieco poprawi wyjście z progu, o czym często ostatnio mówi Adam Małysz, z łatwością powinien wygrać w Willingen. Stoch pragnie także powiększyć przewagę w klasyfikacji generalnej, której jest liderem. Drugi Daniel Andre Tande (Norwegia) traci do naszego skoczka 130 punktów.

Liczymy także na dobrą postawę Polaków w konkursie drużynowym. W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów jesteśmy najlepsi. W Zakopanem musieliśmy jednak uznać wyższość Niemców.

Program PŚ w Willingen:

Piątek (27.01.2017)
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, (28.01. 2017)
16:05 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela (29.01.2017)
15:05 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: