SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Willingen: Znamy skład Polaków na konkurs drużynowy

PŚ w Willingen: Znamy skład Polaków na konkurs drużynowy

27.01.2017, godz. 20:50
Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Maciej Kot
foto: CYFRASPORT

Po piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego trener reprezentacji Polski skoczków narciarskich Stefan Horngacher podał skład na sobotnie zawody drużynowe. Niespodzianki i nie było i austriacki szkoleniowiec postawił na zawodników, którzy nie zawiedli go w dwóch poprzednich rywalizacjach.

W tym sezonie Pucharu Świata dotąd odbyły się dwa konkursy drużynowe. W Klingenthal najlepsi okazali się Polacy, którzy wyprzedzili Niemców i Austriaków. Przed tygodniem w Zakopanem nasi zachodni sąsiedzi wzięli rewanż i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce w stolicy polskich Tatr zajęli biało-czerwoni, a trzecie - Słoweńcy. W obu konkursach nasz kraj reprezentowała czwórka: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki.

Ci sami skoczkowie wystąpią w sobotniej rywalizacji w Willingen. Trener Stefan Horngacher po piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego uznał, że to właśnie ci zawodnicy prezentują obecnie najwyższą formę. Szczególnie błysnął Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski poszybował na sto czterdziesty piąty metr. Nikt ze stawki nawet nie zbliżył się do podobnego rezultatu. Kot osiągnął sto trzydzieści sześć metrów, a Żyła - 133,5 metra. Kubacki był najlepszy spośród Polaków, którzy musieli walczyć o kwalifikację - 133,5 metra dało mu dziewiąte miejsce. Sobotni konkurs drużynowy PŚ w Willingen rozpocznie się o godzinie 16:00.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: