SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Wiśle: Dziś Kamil Stoch może zostać liderem PŚ!

PŚ w Wiśle: Dziś Kamil Stoch może zostać liderem PŚ!

14.01.2017, godz. 08:53
KAMIL STOCH
KAMIL STOCH foto: EAST NEWS

Tydzień temu wygrał Turniej Czterech Skoczni, a w ten weekend ma szansę odnieść kolejny sukces. Kamil Stoch (30 l.) już dzisiaj może założyć żółty plastron lidera.

Stoch jest trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale jego straty są bardzo niewielkie - do drugiego Norwega Daniela A. Tande to zaledwie 4 pkt, a do lidera Słoweńca Domena Prevca - 13 pkt. Jeśli wygra dziś zawody PŚ w Wiśle (za zwycięstwo przyznaje się 100 pkt), to nawet przy drugiej pozycji Prevca (80 pkt) Słoweniec odda mu żółty plastron. Stoch podkreśla, że do zawodów w Wiśle przystępuje w dobrym humorze i - o dziwo - wypoczęty po morderczym TCS.

- Aż sam byłem zaskoczony swoją dyspozycją po turnieju. Czułem się jak po normalnym weekendzie PŚ. Po turnieju starałem się odpocząć, wyciszyć, dlatego nie odbierałem telefonów - powiedział Stoch, który zapewnia również, że czuje się już lepiej po upadku w serii próbnej w Innsbrucku.

- Czuję minimalny ból w kolanie. Wszystko jednak idzie ku dobremu i jestem gotowy do startu. Najważniejsze, że zszedł już krwiak, czuję tylko ból przy szarpnięciach. Ale to ma każdy. Proszę się uderzyć i też będzie bolało - stwierdził Kamil.

Stoch dołączył do wąskiego grona zawodników, którzy wygrywali PŚ, TCS, mistrzostwa świata i igrzyska olimpijskie.

- Jest to dla mnie nagroda za wiele lat poświęconych pracy i wyrzeczeń. Nie ma to jednak dla mnie aż tak dużego znaczenia, że jestem w tym gronie. Cieszy mnie natomiast, że jestem częścią jednej z najlepszych reprezentacji w skokach narciarskich - podkreślił.

Klasyfikacja generalna PŚ

1. D. Prevc (Słowenia) 646 pkt

2. D.A. Tande (Norwegia) 637

3. K. Stoch (Polska) 633

4. S. Kraft (Austria) 510

5. M. Kot (Polska) 428

...10. P. Żyła (Polska) 277

autor: Przemysław Ofiara zobacz inne artykuły tego autora
Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: