SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Wiśle: Gregor Schlierenzauer w kadrze Austrii! Wielki powrót

PŚ w Wiśle: Gregor Schlierenzauer w kadrze Austrii! Wielki powrót

10.01.2017, godz. 11:27
Koniec sezonu - Planica, Gregor Schlierenzauer
foto: EAST NEWS

Gregor Schlierenzauer podczas PŚ w Wiśle wróci do poważnego skakania! 27-letni sportowiec po ponad roku przerwy od zawodów najwyższej rangi zaprezentuje się wreszcie kibicom. Dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata znalazł się w kadrze reprezentacji Austrii na konkursy w Polsce.

Gregor Schlierenzauer ma dopiero 27 lat. Gdy 3 stycznia 2016 roku zakomunikował światu, że kończy karierę skoczka narciarskiego, kibice osłupieli. Miesiąc później z grupą przyjaciół wyjechał na stoki Kanady. Pech chciał, że podczas szusowania zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie i dwukrotny triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata musiał poddać się operacji. W połowie listopada "Schlieri" postanowił wrócić do zawodowego sportu. Trener Austriaków Heinz Kuttin długo jednak opierał się włączeniu Schlierenzauera do kadry. Wreszcie uznał, że nadszedł na to odpowiedni czas i 27-latek znalazł się w składzie na PŚ w Wiśle.

Gregor Schlierenzauer w przeszłości nazywany był "Cudownym Dzieckiem". Już na początku kariery wygrywał z kim chciał i kiedy chciał. Po raz pierwszy w całym cyklu Pucharu Świata wygrał w sezonie 2008/09. Cztery lata później dołożył drugi triumf. W latach 2012 i 2013 wygrał Turniej Czterech Skoczni. Łącznie w swojej dotychczasowej karierze wygrał pięćdziesiąt trzy konkursy Pucharu Świata. Sam zainteresowany liczy, że dłuższa przerwa pozwoli mu na powrót do wielkiej formy i kolejne znaczące sukcesy.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: