SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Wiśle: Zarąbiste! Stoch wygrał na Małyszu

PŚ w Wiśle: Zarąbiste! Stoch wygrał na Małyszu

17.01.2017, godz. 07:24
Kamil Stoch
Kamil Stoch podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle foto: Super Express

Adam Małysz (40 l.) wyglądał na bardzo wzruszonego po zwycięstwach Kamila Stocha (30 l.) na skoczni imienia. Adama Małysza w Wiśle.

- W sobotę Kamil zdecydowanie skakał w innej lidze. W niedzielę - już w swojej lidze. Okazało się, że inni nie śpią. Tande oddał naprawdę dobry skok. A drugi skok Kamila nie był już taki perfekcyjny. Ale jak zawodnik jest w formie, to nawet popełniając jakiś błąd, potrafi wygrywać. To jest najważniejsze w tej dyscyplinie - podkreśla Małysz.

Skocznia w Wiśle im. Adama Małysza już piąty rok z rzędu jest obiektem zmagań w Pucharze Świata. Dopiero jednak teraz zwyciężył na niej Polak.

- Śmieją się, że Stoch wygrał na Małyszu? To brzmi zarąbiście (śmiech)! Cieszę się, że Kamilowi udało się odczarować skocznię w Wiśle, bo mówiło się, że Polacy mają problem, by tutaj wygrać. Ale jeśli Polak dobrze skacze, to nie ma z tym problemu. A poza tym wiem na własnym przykładzie, że podwójne zwycięstwo w swoim kraju to cudowne uczucie - wspomina Małysz, który czeka już na konkursy w Zakopanem.

- Szczególnie na ten pierwszy, drużynowy, bo mamy jedną z najlepszych ekip na świecie. To jest nasz teren i musimy dobrze wykonać swoją pracę - uważa.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: