SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Zakopanem. Już dziś Polak ustanowi nowy rekord na Wielkiej Krokwi?

PŚ w Zakopanem. Już dziś Polak ustanowi nowy rekord na Wielkiej Krokwi?

20.01.2017, godz. 12:17
Kamil Stoch
Kamil Stoch podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle foto: Super Express

20 stycznia skoczkowie wezmą udział w kwalifikacjach na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Podczas piątkowych zmagań na pewno padnie nowy rekord skoczni! Poprzedni został anulowany. Czy nasi sportowcy napiszą historię?

Występ Kamila Stocha w piątkowych kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w Zakopanem (18:00) jest niepewny. Ostatnio lubił sobie je odpuszczać, ale na skoczni nie zabraknie innych liderów naszej kadry. Oprócz dwukrotnego mistrza olimpijskiego wystartują: Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro.

Czy któryś z nich ustanowi nowy rekord skoczni w Zakopanem? Dokona tego ten zawodnik, który najdalej poleci podczas kwalifikacji. Poprzedni rekord z 2010 roku, należący do Simona Ammanna, zostały anulowany. Związane jest to z przebudową obiektu. Zamontowano tory lodowe oraz zmieniono kąt nachylenia progu. Zmodernizowana Wielka Krokiew była już oficjalnie sprawdzona podczas mistrzostw Polski, ale najdłuższy skok Macieja Kota na odległość 139 metrów został uznany za nieoficjalny rekord.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: