SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Zakopanem: Łatwiejsze zadanie Kamila Stocha? Stefan Kraft chory!

PŚ w Zakopanem: Łatwiejsze zadanie Kamila Stocha? Stefan Kraft chory!

20.01.2017, godz. 19:44
Stefan Kraft, Kamil Stoch
Stefan Kraft i Kamil Stoch foto: EAST NEWS

W nadchodzący weekend w Zakopanem odbędą się dwa konkursy Pucharu Świata - drużynowy i indywidualny. Nie wystąpi w nich jednak lider austriackiej kadry Stefan Kraft, który przegrał walkę z chorobą. 23-latek ma zapalenie zatok i nie wystartuje w polskich zawodach, a to oznacza, że nieco łatwiejsze zadanie może mieć Kamil Stoch, dla którego Austriak jest jednym z głównych rywali do zwycięstwa.

W obecnym sezonie Pucharu Świata Stefan Kraft zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i jest zdecydowanym liderem austriackiej kadry. Pech chciał, że nie wystartuje podczas weekendu w Zakopanem. Okazało się, że 23-letni skoczek ma zapalenie zatok, a lekarze nie wyrazili zgody na jego start w polskich konkursach. Sztab medyczny tamtejszej reprezentacji ma jednak nadzieję, że ich zawodnik wróci do zdrowia na zawody w Willingen.

Absencja Krafta oznacza, że Kamilowi Stochowi ubywa jeden z głównych rywali do zwycięstwa w Zakopanem. Austriak w tym sezonie spisuje się naprawdę bardzo dobrze, a jego nieobecność to też spory problem dla trenera reprezentacji Heinza Kuttina. Z tego może się z kolei cieszyć Stefan Horngacher i spółka. Polscy kibice nie tylko liczą na niedzielny triumf Stocha, ale też dobry występ biało-czerwonych w zawodach drużynowych. A brak Krafta znacznie osłabi siłę drużyny austriackiej.

Poza Kraftem jest jeszcze jeden zawodnik czołowej dziesiątki PŚ, który zrezygnował ze startu w Zakopanem. To Niemiec Severin Freund. Do rywalizacji po nieobecności w Wiśle wraca z kolei Słoweniec Peter Prevc.

Pierwszy konkurs w Zakopanem (drużynowy) w sobotę o godz. 16:00. Zawody indywidualne rozpoczną się w niedzielę o tej samej porze.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: