SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Zakopanem: Skład Polaków na konkurs drużynowy

PŚ w Zakopanem: Skład Polaków na konkurs drużynowy

20.01.2017, godz. 20:53
Turniej Czterech Skoczni, Maciej Kot, Piotr Żyła, Kamil Stoch
foto: EAST NEWS

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot i... Dawid Kubacki będą reprezentować Polskę podczas sobotniego konkursu drużynowego w Zakopanem. Ten ostatni dołączył do trójki czołowych polskich skoczków, którzy wciąż figurują w top 10 klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kubacki w piątkowych kwalifikacjach zajął ósme miejsce i przekonał do siebie trenera Stefana Horngachera.

Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot wciąż znajdują się w najlepszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. To nasi najlepsi skoczkowie, a ich występ w sobotnim konkursie drużynowym był pewny jeszcze przed rozpoczęciem piątkowych kwalifikacji.

W zawodach wystąpią reprezentacje w czteroosobowych składach. I tu właśnie rozpoczął się dylemat trenera Stefana Horngachera. Szkoleniowiec reprezentacji Polski musiał wybrać między Stefanem Hulą, Janem Ziobro i Dawidem Kubackim.

Kubacki rozwiał wszelkie wątpliwości trenera. Polski skoczek przeleciał 125 metrów i zajął 8 miejsce w piątkowych kwalifikacjach. Nasza reprezentacja jest wyjątkowo mocna i już w sobotę rozpocznie walkę o złoto w Zakopanem!

Początek konkursu drużynowego 21 stycznia o godz. 16:00.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: