SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe PŚ w Zakopanem: Świetna pogoda i komplet widzów. Zapowiada się święto skoków!

PŚ w Zakopanem: Świetna pogoda i komplet widzów. Zapowiada się święto skoków!

19.01.2017, godz. 11:55
Wielka Krokiew
foto: EAST NEWS

Kamil Stoch przyciąga kibiców! Taki wniosek można wysnuć po słowach Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Andrzej Kozak zdradził, że na weekend ze skokami narciarskimi w stolicy polskich gór nie ma już biletów. Oprócz tego meteorolodzy zapowiadają idealne dla skoczków warunki atmosferyczne. Zapowiada się więc wielkie święto sportu w Zakopanem!

Ostatnie wyniki osiągane przez polskich zawodników sprawiły, że miłość do skoków narciarskich w Polsce odżyła na nowo! Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni, a nasi reprezentanci prowadzą w klasyfikacji Pucharu Narodów. Oprócz tego lider biało-czerwonych zajmuje pozycję lidera Pucharu Świata. Wszystko to przekłada się na ogromne zainteresowanie zawodami w Zakopanem, które odbędą się w najbliższy weekend. Na trybunach Wielkiej Krokwi zasiądzie komplet dwudziestu trzech tysięcy widzów. - Biletów na Puchar Świata w stolicy Tatr nie ma i nie będzie już w sprzedaży. Nic na to nie poradzę. Szkoda wydawać na telefon do mnie - powiedział Andrzej Kozak prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, cytowany przez portal interia.pl.

W organizacji zawodów nie przeszkodzi także pogoda. Meteorolodzy zapewniają, że w najbliższy weekend aura będzie sprzyjała skoczkom i ludziom odpowiedzialnym za przygotowanie obiektu do konkursów. Potwierdził to także Kozak. - Jest śnieg, jest mróz, a w takich warunkach przygotowanie nie stanowi żadnego problemu. Dzięki temu, że Wielka Krokiew ma zamontowane najnowocześniejsze tory lodowe na świecie, odpadła nam najbardziej pracochłonna część i to, z czym mieliśmy największe problemy - dodał prezes TZN.

Puchar Świata w Zakopanem rozpocznie się już w piątek. Pierwszym akordem weekendu ze skokami narciarskimi w sercu polskich gór będą kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę u podnóża Tatr skoczkowie stoczą zmagania w rywalizacji drużynowej.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: