SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Puchar Świata: Co musi zrobić Kamil Stoch, żeby wygrać ze Stefanem Kraftem?

Puchar Świata: Co musi zrobić Kamil Stoch, żeby wygrać ze Stefanem Kraftem?

24.03.2017, godz. 17:42
Kamil Stoch
Kamil Stoch podczas mistrzostw świata Lahti 2017 foto: Andrzej Lange/Super Express

Kamil Stoch w piątkowym konkursie PŚ w Planicy nieco zawiódł polskich kibiców. Fani skoków narciarskich znad Wisły liczyli, że dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi znowu wygra i zmniejszy stratę do liderującego w klasyfikacji generalnej Stefana Krafta do minimum. Niestety, zawodnik z Zębu był piąty i jego sytuacja znacznie się skomplikowała. Co musi więc zrobić Stoch, żeby przeskoczyć Krafta?

Podczas piątkowego konkursu PŚ w Planicy Stefan Kraft nie miał sobie równych. Austriacki lider klasyfikacji generalnej cyklu oddał dwa fantastyczne skoki i z przewagą prawie dziesięciu punktów triumfował nad Andreasem Wellingerem z Niemiec. Trzecie miejsce przypadło w udziale również reprezentantowi naszych zachodnich sąsiadów - Markusowi Eisenbichlerowi. Kamil Stoch zajął piąte miejsce. Wyprzedzić go zdołał jeszcze doświadczony Noriaki Kasai z Japonii.

Takie wyniki oznaczają, że w klasyfikacji generalnej różnica między pierwszym Kraftem a drugim Stochem znowu się zwiększyła. Obecnie wynosi ona osiemdziesiąt sześć punktów. Polak musi więc w niedzielę wygrać ostatni konkurs tego sezonu i liczyć na potknięcie najgroźniejszego rywala. W przypadku triumfu dwukrotnego mistrza olimpijskiego w Słowenii, lider musiałby zająć siedemnaste miejsce (lub niższe). Wtedy obaj zrównają się punktami, ale Stoch będzie miał o jedno zwycięstwo więcej.

Podczas weekendu z PŚ w Planicy odbędą się jeszcze dwa konkursy. W sobotę 25 marca czeka nas rywalizacja drużynowa, w której jednymi z głównych faworytów będą biało-czerwoni. Dzień później, w niedzielę 26 marca, ostatni indywidualny konkurs sezonu 2016/17.

Klasyfikacja generalna PŚ - TUTAJ!

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: