SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Puchar Świata: Polacy NAJLEPSI w Willingen! Ile zarobili?

Puchar Świata: Polacy NAJLEPSI w Willingen! Ile zarobili?

28.01.2017, godz. 18:28
Turniej Czterech Skoczni, Maciej Kot, Piotr Żyła, Kamil Stoch
foto: EAST NEWS

Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch - ta czwórka okazała się bezkonkurencyjna w sobotnich zawodach Pucharu Świata w Willingen! Polacy wygrali drugi w historii konkurs drużynowy i umocnili się na pozycji lidera Pucharu Narodów. A poza tym też nieźle zarobili! Jakie nagrody przewidziane są za zwycięstwo w zawodach PŚ?

To był fantastyczny konkurs dla wszystkich polskich kibiców. Po trzech skokach pierwszej serii wydawało się, że w Willingen najlepsi będą Niemcy, ale jednak to biało-czerwoni pokazali, że mają niezwykle wyrównany zespół. Wśród podopiecznych Stefana Horngacher próżno było szukać słabych ogniw, każdy skoczył na miarę swoich bardzo wysokich możliwości, a to wystarczyło, by odnieść drugie w historii zwycięstwo w drużynowym konkursie Pucharu Świata.

Wcześniej Polacy triumfowali na innej niemieckiej skoczni - w Klingenthal - a świetnym występem w Willingen umocnili się nie pozycji lidera klasyfikacji Pucharu Narodów. Poza medalami, pucharami i niewątpliwym prestiżem podopieczni Stefana Horngachera nieźle się też wzbogacili pod kątem finansowym! Ile FIS przewiduje za zwycięstwo w zawodach PŚ?

Pierwsza reprezentacja otrzymuje do podziału 30 tys. franków szwajcarskich, czyli prawie 125 tys. zł. Drugie miejsce wycenione jest na 22 tys. franków – ponad 91,5 tys. zł, a trzecie na 28 tys. franków tj. blisko 75 tys. zł. Nie są to może pieniądze astronomiczne, ale mając na uwadze, że Polacy w tym sezonie prezentują się wyśmienicie, to z pewnością nie jest dla nich ostatni tak udany weekend.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: