SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe Puchar Świata w Wiśle na rozpoczęcie sezonu 2017/2018!

Puchar Świata w Wiśle na rozpoczęcie sezonu 2017/2018!

26.05.2017, godz. 15:54
Wisła Malinka skocznia, skoki narciarskie
foto: EAST NEWS

Znakomite wieści dla wszystkich polskich kibiców skoków narciarskich! Sezon 2017/2018 Pucharu Świata zostanie zainagurowany w naszym kraju, a konkretnie na skoczni w Wiśle-Malince! To właśnie na obiekcie im. Adama Małysza najlepsi zawodnicy wznowią rywalizację o Kryształową Kulę.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że w Pucharze Świata na nowy sezon nastąpiły zmiany. Zawody w Polsce miały się odbywać w środku stycznia, a nie tak jak w poprzednich latach - pod koniec - a ponadto na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince miał zostać rozegrany tylko jeden konkurs. Teraz jednak w programie startów znów nastąpiły roszady. I chyba ucieszą one wszystkich polskich fanów skoków narciarskich!

Okazuje się bowiem, że sezon 2017/2018 zostanie zainaugurowany właśnie w Wiśle! Nie tak dawno wydawało się, że taki scenariusz jest możliwy dopiero od kampanii 2018/2019, co zresztą potwierdzał Adam Małysz. Teraz jednak Polski Związek Narciarski poinformował, że w listopadzie pierwsze konkursy Pucharu Świata zostaną rozegrane właśnie na tym obiekcie.

18 listopada odbędą się zawody indywidualne, a dzień później skoczkowie zmierzą się w rywalizacji drużynowej. Będą to konkursy wieczorne, czyli przy sztucznych naświetleniu. - Komisja Skoków FIS, obradująca w piątek, 26 maja w słoweńskim Portoroż, zaakceptowała wniosek Prezydium Polskiego Związku Narciarskiego i przyznała Wiśle prawo organizacji inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2017/2018. Najlepsi skoczkowie na świecie pojawią się na obiekcie im. Adama Małysza w dniach 18-19 listopada 2017 roku (sobota-niedziela) i wezmą udział w dwóch wieczornych konkursach (drużynowym i indywidualnym). Tak prestiżowe wydarzenie, jakim jest inauguracja Pucharu Świata, odbędzie się w Polsce po raz pierwszy w historii! - czytamy na oficjalnej stronie PZN.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: