SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe Raw Air 2017! KAMIL STOCH DRUGI! Andreas Wellinger spadł z progu!

Raw Air 2017! KAMIL STOCH DRUGI! Andreas Wellinger spadł z progu!

19.03.2017, godz. 16:58
Kamil Stoch
Kamil Stoch podczas zawodów w Oslo foto: CYFRASPORT

Kamil Stoch drugi na mecie Raw Air 2017! Polski zawodnik w fenomenalnym stylu, wygrywając ostatni konkurs w Vikersund, wskoczył na drugie miejsce na podium prestiżowej imprezy! Pomógł mu w tym Andreas Wellinger, który w ostatniej swojej próbie spadł z progu!

Cóż to był za konkurs. Wydawało się, że Stoch nie ma szans w rywalizacji ze Stefanem Kraftem i Andreasem Wellingerem. Polak po pierwszej serii minimalnie przegrywał z Niemcem i miał ledwie kilka punktów przewagi nad Austriakiem. Zdecydowanie zbyt mało, by liczyć się w walce o najwyższy stopień podium. Tyle że na skoczni w Vikersund działy się prawdziwe cuda. Najpierw nieomal przewrócił się Kraft. Lider Pucharu Świata zachwiał się tuż po wyjściu z progu, obniżył pułap lotu i chociaż udowodnił wielką klasę, dobił tylko do granicy 215 metrów. Później fajerwerki odpalił Stoch. Polak odfrunął i Noriaki Kasai, dotychczasowy lider, mógł tylko z uznaniem kiwać głową. W rywalizacji z naszym najlepszym lotnikiem nie miał najmniejszych szans.

A później na belce usiadł Andreas Wellinger. I dokonał niemożliwego. Miał przewagę nad Kraftem, spory zapas metrów, tymczasem spadł z progu i wylądował ostatecznie dopiero na osiemnastym miejscu. Spadając zarazem za Stocha w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

To wielki dzień Kamila Stocha. Tym bardziej, że dwukrotny złoty medalista olimpijski z Soczi dodatkowo odrobił sporo punktów do Stefana Krafta w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Traci do niego już ledwie 31 oczek.

Klasyfikacja końcowa Raw Air 2017:

Zawodnik Kraj Punkty
1 Stefan Kraft Austria 2298,1
2 Kamil Stoch Polska 2272,6
3 Andreas Wellinger Niemcy 2251,3
4 Andreas Stjernen Norwegia 2210,1
5 Peter Prevc Słowenia 2180,4
7 Maciej Kot Polska 2102,9
14 Piotr Żyła Polska 1930,3
18 Dawid Kubacki Polska 1771,4
autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: