SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Raw Air w Lillehammer: Kubacki odpadł w kwalifikacjach. Stoch znów słabo

Raw Air w Lillehammer: Kubacki odpadł w kwalifikacjach. Stoch znów słabo

13.03.2017, godz. 20:23
Dawid Kubacki
Dawid Kubacki podczas konkursu drużynowego mistrzostw świata w Lahti foto: Super Express

Sześciu Polaków zobaczymy podczas wtorkowego konkursu indywidualnego Raw Air w Lillehammer. Przez kwalifikacje nie zdołał niestety przebrnąć Dawid Kubacki, który zmagał się z bólem pleców. Pozostali biało-czerwoni skakali solidnie i nie mieli żadnych problemów z wywalczeniem awansu. Kamil Stoch musiał walczyć z silnym wiatrem.

Już przed kwalifikacjami w Lillehammer mówiło się o problemach zdrowotnych Dawida Kubackiego, który jest przecież ważnym ogniwem polskiej reprezentacji. Złoty medalista mistrzostw świata z Lahti wyraźnie narzekał na ból pleców, który przeszkodził mu w oddaniu dobrego skoku. 108 metrów Kubackiego nie pozwoliło mu wywalczyć awansu do konkursu indywidualnego.

Nieźle spisali się Stefan Hula, Jan Ziobro oraz Klemens Murańka. Wszyscy trzej przeskoczyli granicę 125 metra i zakwalifikowali się na wtorkowe zawody. Podobną odległość osiągnął Maciej Kot, natomiast Piotr Żyła spisał się najlepiej (131,5 m - 10. miejsce w prologu). Kamil Stoch trafił na złe warunki. Aż trzy razy musiał schodzić z belki i w efekcie lądował już na 117 metrze.

Prolog w Lillehammer wygrał Niemiec Markus Eisenbichler. Stefan Kraft, główny rywal Stocha, był trzeci.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: