Soczi, hokej. Rosja - Finlandia

Rekord świata! Hokejowy mecz zakończony 871 minutami kar!

2016-12-06 15:01

Skandynawowie uchodzą za bardzo spokojnych ludzi. To, co się stało w meczu juniorskich drużyn w Szwecji zaprzecza jednak tej teorii. Po zakończonym spotkaniu sędziowie nie mogli poradzić sobie z masową konfrontacją i rozdzielili między zawodników rekordową liczbę 871 minut kar!

Spotkanie między Aker a Flemingsberg rozgrywane było w miejscowości Straengnaes. Ligowy mecz juniorów zakończył się pewnym zwycięstwem drugiej z tych ekip 5:0. Po końcowej syrenie tradycyjnie hokeiści wyjechali na środek lodowiska, żeby podziękować sobie za walkę. Wtedy na arenie rozpętało się prawdziwe piekło. Jak relacjonuje trener Flemingsberg zaczęło się od niewinnego zachowania jednego z zawodników. - Ruszyło od popchnięcia na linii środkowej boiska. Jedno popchnięcie zamieniło się wiele. Nie wiem czy sędziowie nie przesadzili. Sytuacja szybko się uspokoiła i nikt nie został ranny - wyjaśnił Fredrik Strandfeldt.

Co ma na myśli szkoleniowiec, mówiąc o arbitrach? Rozjemcy pobili rekord świata - za konfrontację rozdzielili między zawodników aż 871 minut kar! Dziennikarze "Afton Bladet" podali, że sędziowie mieli problem ze zidentyfikowaniem prowodyrów i obdzielili karami wszystkich. Informację tę potwierdza także Strandfeldt, który zaznaczył, że wykluczeń uniknęli tylko rezerwowi bramkarze, którzy choć chcieli bardzo dołączyć do bójki, to nie zdążyli. Nieoficjalnie mówi się, że trener nie ma racji, mówiąc o niskim ryzyku. Jedna z wersji głosi, że trzech zawodników zostało zgłoszonych na policję za wyjątkową brutalność.