SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Robert Kubica był operowany osiemnaście razy. Teraz może wrócić do F1!

Robert Kubica był operowany osiemnaście razy. Teraz może wrócić do F1!

09.06.2017, godz. 07:31
Kubica w F1 w przyszłym roku?
Polski kierowca nie testowałby bolidu tylko po to, żeby się przejechać foto: Twitter

Robert Kubica na początku tygodnia wziął udział w indywidualnych testach bolidu Formuły 1, które zorganizował specjalnie dla niego zespół Renault. Włoska "La Gazzetta dello Sport" podała, że bolid od zespołu z Francji nie różnił się znacznie od normalnych, biorących udział w wyścigach. Dziennik poinformował także, że ręka Polaka przez sześć lat od poważnego wypadku była operowana już osiemnaście razy.

Robert Kubica w prywatnych testach spędził na torze bardzo dużo czasu. Polski kierowca pokonał aż sto piętnaście okrążeń. Renault postanowiło sprawdzić jego umiejętności w warunkach wyścigowych, dlatego też przeszedł przez symulację kwalifikacji i wyścigu ze startami. Wszystko to w bolidzie E20 z 2012 roku. "La Gazzetta dello Sport" podała, że pojazd nie był specjalnie dostosowany do Kubicy. Urodzony w Krakowie 32-latek poprosił tylko o zmianę położenia manetki zmiany biegów. Znalazła się ona po lewej stronie i wydaje się, że gdyby którykolwiek z zespołów zdecydował się na podobny zabieg, to Polak nie miałby żadnych problemów z poprowadzeniem bolidu.

Wskazuje na to fakt, że Robert Kubica jechał o prawie pół sekundy szybciej niż etatowy kierowca testowy Renault Siergiej Sirotkin. Włoscy dziennikarze ustalili, że ręka, której groziła amputacja, była operowana aż osiemnaście razy. Mimo tego nasz jedyny dotąd przedstawiciel w Formule 1 nie miał żadnych problemów z panowaniem nad ultraszybkim pojazdem na torze. "Sensacyjny powrót Kubicy do F1 nie jest już tylko zakazanym marzeniem" - zakończył swój artykuł na temat Polaka włoski dziennik sportowy.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: