SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Robert Lewandowski po Oberstdorfie: Skoki narciarskie to SZALEŃSTWO!

Robert Lewandowski po Oberstdorfie: Skoki narciarskie to SZALEŃSTWO!

06.02.2017, godz. 11:30
Robert Lewandowski w Oberstdorfie
foto: Instagram

Robert Lewandowski stał się gwiazdą... konkursu skoków narciarskich! Napastnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium pojawił się na obiekcie w Oberstdorfie, by w niedzielę dopingować swoich rodaków podczas zawodów na mamuciej skoczni. Gwiazdor piłkarskich boisk nie mógł wyjśc z podziwu dla odważnych skoczków, a wysokość, z której do swoich prób ruszają Kamil Stoch i spółka zrobiła na nim ogromne wrażenie.

- Skoki są u nas bardzo popularną dyscypliną sportu, ale to po prostu jest szaleństwo - skomentował Robert Lewandowski dla portalu tz.de. Jak przyznał, po raz pierwszy w życiu miał okazję śledzić rywalizację skoczków narciarskich na żywo. - Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Udało mi się zobaczyć to też z góry i ta wysokość jest naprawdę imponująca - stwierdził "Lewy" w rozmowie z serwisem skijumping.pl.

Święto w Oberstdorfie pokrzyżowała nieco pogoda. Niesprzyjająca aura pozwoliła rozegrać tylko jedną konkursową serię w niedzielę. Najlepiej z naszych zawodników spisał się Maciej Kot, który ukończył zawody na szóstym miejscu. Dwie lokaty niżej uplasował się Piotr Żyła, a tuż za plecami "Wiewióra" rywalizację zakończył Kamil Stoch, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. - Szkoda, że nie odbyła się druga seria, bo liczyłem na poprawę miejsc. Szacunek dla chłopaków za to, że to robią - dodał na koniec kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: