SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Ile zarabiają polscy skoczkowie?

Ile zarabiają polscy skoczkowie?

08.01.2017, godz. 14:24
Stoch królem. Żyła wicekrólem.
Stoch królem. Żyła wicekrólem. foto: AP

Kamil Stoch po 12 konkursach tego sezonu Pucharu Świata wskoczył na czoło listy najlepiej opłacanych zawodników! Polak zarobił do tej pory prawie 300 tysięcy złotych i zdystansował w klasyfikacji dotychczasowych liderów: Domena Prevca oraz Daniela-Andre Tande. Blisko czołówki są zresztą również inni nasi lotnicy: Maciej Kot oraz Piotr Żyła.

Stoch w tym sezonie zbliża się do swoich najlepszych wyników w karierze. Tej zimy już zdążył wygrać Turniej Czterech Skoczni, a w Pucharze Świata zbliża się do do pierwszej pozycji, okupowanej wciąż przez Słoweńca Domena Prevca. Przełożyło się to na wyniki finansowe. Polak tylko po 12 konkursach zdążył już zarobić 70 800 franków, co w przeliczeniu daje niemal 300 tysięcy złotych! A to tylko część zarobków najlepszego obecnie skoczka świata, bo oprócz oficjalnych premii, otrzymuje on też uposażenie za kontrakty reklamowe.

Stoch to jedno, ale również inni nasi skoczkowie zgarniają spore premie za dobre wyniki. To dla nich prawdziwie "złota" jesień. Maciej Kot ma już w tym sezonie na swoim koncie dodatkowe 50 300 franków, a Piotr Żyła 34 850 (w zeszłym sezonie, całym, tyle samo, tyle że w złotówkach). Blisko tej trójki znajduje się też - pozostający na razie trochę w cieniu - Dawid Kubacki, który otrzymał od organizatorów Pucharu Światra 24 500 franków.

A przypomnijmy, za nami dopiero jedna trzecia sezonu!

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: